Her inişin bir yokuşu vardır

Hayatın akışında hiçbir durum olduğu gibi kalmaz. Olumlu, olumsuzu, iyi, kötüyü, yükselme, alçalmayı, başarı, başarısızlığı kovalar. Bunun terside kaçınılmazdır.

Bu bakımdan işleri bozulan, başarısızlığa uğrayan kimse üzülmemeli, kötü durumunun devamlı olmadığını bilmeli, umut var olmalıdır. Bu bakımdan işleri bozulan, başarısızlığa uğrayan kimse üzülmemeli, kötü durumunun devamlı olmadığını bilmeli, umutlu olmalıdır. İşi bozulan kişi üzülmemelidir.

Her inişin bir yokuşu olduğu gibi, bozulan işin düzelmesi, düşmenin kalkmasıda vardır. Sevinç ve üzüntüler, başarı ve başarısızlık biz insanlar içindir. İşi bozulan kişi aşırı derecede üzülüp ümitsizliğe düşmemelidir.

Yaşam akışında olduğu gibi hiçbir durum kalmaz. Olumlu, olumsuz, iyi, kötü, yükseliş, iniş, başarı, başarısızlık peşinde. Tersi kaçınılmazdır.

Bu bağlamda, işi bozulan veya başarısız olan herkes üzülmemeli, kötü durumunun sürekli olmadığını bilmeli, umut var olmalıdır. Bu bağlamda, işi bozulan veya başarısız olan herkes üzülmemeli, kötü durumunun sürekli olmadığını bilmeli ve umutlu olmalıdır. İşi bozulan kişi üzülmemelidir.

Her iniş bir eğime sahip olduğundan, bozulmuş çalışmanın bozulması düşüşün yükselişindedir. Sevinç ve üzüntü, başarı ve başarısızlık biz insanlar içindir. İşi bozulan kişi aşırı üzgün ve umutsuz olmamalıdır.

  • Her inişin bir yokuşu vardır atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Her inişin bir yokuşu vardır atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Her inişin bir yokuşu vardır atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Her inişin bir yokuşu vardır atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Her inişin bir yokuşu vardır atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Her inişin bir yokuşu vardır atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki H Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki H Harfi ile Başlayan Atasözleri