Her koyun kendi bacağından asılır

Herkes kendi davranışlarından sorumludur. Herkes kendi hatasının cezasını kendi çeker. Hiç kimse başkasının yaptığı bir hatadan ötürü hesap vermez.

Herkes kendi davranışlarından sorumludur, herkes hatasının cezasını kendisi çeker. Başka sorumlu aramak gerekmez. Herkes kendinden sorumludur.

Kimse bir başkasının tutum ve davranışlarından sorumlu tutulamaz. Kişi düştüğü zor durumdan kendisini kurtarmasını bilmelidir. Bazı suçlar sadece kişiyi ilgilendirir.

Bunun bedelinide yapan öder. Kimi suçlarda kişinin kendisini aşar, çevresini ve toplumunu ilgilendirir. Bu tür suçların bedelini yapan değil, koskoca bir toplum öder.

Bir koyun asıldığı yerden henüz kokmadan kaldırılırsa, ne ala, yoksa orada kokmaya başlarsa, bu koku herkesi rahatsız eder. Her insan kendi davranışlarından sorumludur. Hiç kimse başkalarının hatalarından sorumlu değildir.

Herkes kendi davranışlarından sorumludur. Herkes kendi suçunun cezasını alır. Kimse başka biri tarafından yapılan bir hatadan sorumlu değildir.

Herkes kendi davranışlarından sorumludur, herkes onun hatasıyla cezalandırılır. Sorumlu başka bir gerek yoktur. Herkes kendinden sorumludur.

Hiç kimse başkasının tutum ve davranışlarından sorumlu tutulamaz. Kişi, düştüğü zor durumdan nasıl kurtulacağını bilmelidir. Bazı suçlar sadece kişiyi ilgilendirir.

Bunun bedelini kim öder. Bazı suçlarda kişi kendini aşar ve çevresini ve toplumu ilgilendirir. Bu tür suçların bedelini değil, büyük bir toplumu öder.

Bir koyun kokusu olmadan asıldığı yerden çıkarılırsa, ne olursa olsun veya orada kokmaya başlarsa, bu koku herkesi rahatsız eder. Her insan kendi davranışından sorumludur. Kimse başkalarının hatalarından sorumlu değildir.

  • Her koyun kendi bacağından asılır atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Her koyun kendi bacağından asılır atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Her koyun kendi bacağından asılır atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Her koyun kendi bacağından asılır atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Her koyun kendi bacağından asılır atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Her koyun kendi bacağından asılır atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki H Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki H Harfi ile Başlayan Atasözleri