Her kuşun eti yenmez

Herkes zorbalığa boyun eğmez. Bu zorbalığa karşı geleceklerde vardır. Öyleleri çıkar ki, seni alt eder, pişman bile olursun.

Kimi işlerin altından kalkmamız mümkündür. Ama öyle işlerde vardır ki, asla başaramayacağımız işlerdir. Öyle görünüşe aldanıpda o işin altına girmeyelim.

Yoksa hiç ummadığımız bir zarar görebiliriz. Herkes zorbalığa boyun eğmez, buna karşı geleceklerde çıkar. Her girişimin sonu iyi olacak diye bir kural yoktur.

Herkesi kendi çıkarımız için sürgit kullanamayız. Gün gelir, biri karşımıza çıkar ve bize haddimizi bildirir. Genellikle her güzel kadına sahip olmak isteyene bunun mümkün olmadığını anlatan bir uyarma sözü olarak kullanılır.

Herkes zorbalığa boyun eğmez. Bu zorbalığa karşı çıkacak olanlar var. Seni yeneceğinizi, hatta pişman olacağınız ortaya çıkıyor.

Bazı çalışmalarla uğraşmak mümkün. Ama öyle şeyler var ki, asla başaramayacağımız şeyler bunlar. Bu görünümler tarafından kandırılmayalım.

Aksi takdirde, hiç beklemediğimiz bir hasar yaşayabiliriz. Herkes zorbalığa boyun eğmez ve buna karşı çıkar. Her denemenin iyi biteceğine dair bir kural yoktur.

Kaydırıcıları kendi yararımız için kullanamayız. Gün gelir, birisi belirir ve bize sınırlarımızı söyler. Her güzel kadına sahip olmak istemeyenlere bunun mümkün olmadığını hatırlatmak için sıklıkla kullanılır.

  • Her kuşun eti yenmez atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Her kuşun eti yenmez atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Her kuşun eti yenmez atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Her kuşun eti yenmez atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Her kuşun eti yenmez atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Her kuşun eti yenmez atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki H Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki H Harfi ile Başlayan Atasözleri