Hesapsız kasap ya bıçak kırar ya masa (hesabını bilmeyen kasap ne satır bırakır ne masat)

İşinin ehli olmayan, ne yapacağını önceden iyi düşünmeyen kişi, işin içinden bir türlü çıkamaz. Bu uğurda baş vurduğu araçlarıda heder eder. Hesabını bilmeyen kişi elinde, avucunda bulunan işe yarar şeyleride ziyan eder.

İşinde yetkin olmayan ve ne yapacağını iyi düşünmeyen bir kişi işten çıkamaz. Bu nedenle ele aldığı araçları da tereddüt ediyor. Hesabını bilmeyen kişi, elindeki kişinin elinde para harcıyor.

  • Hesapsız kasap ya bıçak kırar ya masa (hesabını bilmeyen kasap ne satır bırakır ne masat) atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Hesapsız kasap ya bıçak kırar ya masa (hesabını bilmeyen kasap ne satır bırakır ne masat) atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Hesapsız kasap ya bıçak kırar ya masa (hesabını bilmeyen kasap ne satır bırakır ne masat) atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Hesapsız kasap ya bıçak kırar ya masa (hesabını bilmeyen kasap ne satır bırakır ne masat) atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Hesapsız kasap ya bıçak kırar ya masa (hesabını bilmeyen kasap ne satır bırakır ne masat) atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Hesapsız kasap ya bıçak kırar ya masa (hesabını bilmeyen kasap ne satır bırakır ne masat) atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki H Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki H Harfi ile Başlayan Atasözleri