Hesapsız kasap ya bıçak kırar ya masat (hesabını bilmeyen kasap ne satır bırakır ne masat)

Alacağını ve borcunu bilmeyen, gelirini giderini işine göre ayarlamayan kişi, elinde avucunda bulunanıda kaybeder, zarara uğrar. Önlemini iyi almadan, ne yapıp edeceğini iyi düşünmede, bir iş girişiminde bulunan kişi, başarıya ulaşamaz, o iş için gerekli olan imkanlarıda yitirir. Alacaklarını ve borçlarını bilmeyen ve gelirini işine göre ayarlamayan kişi elinde elinde kaybeder ve zarar görür.

Önlem almaksızın, ne yapılacağını veya ne yapılacağını düşünmeksizin, bir iş girişiminde bulunan kişi başarılı olamaz ve bu iş için gerekli tesisleri kaybeder.

  • Hesapsız kasap ya bıçak kırar ya masat (hesabını bilmeyen kasap ne satır bırakır ne masat) atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Hesapsız kasap ya bıçak kırar ya masat (hesabını bilmeyen kasap ne satır bırakır ne masat) atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Hesapsız kasap ya bıçak kırar ya masat (hesabını bilmeyen kasap ne satır bırakır ne masat) atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Hesapsız kasap ya bıçak kırar ya masat (hesabını bilmeyen kasap ne satır bırakır ne masat) atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Hesapsız kasap ya bıçak kırar ya masat (hesabını bilmeyen kasap ne satır bırakır ne masat) atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Hesapsız kasap ya bıçak kırar ya masat (hesabını bilmeyen kasap ne satır bırakır ne masat) atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki H Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki H Harfi ile Başlayan Atasözleri