Hile ile iş gören mihnet ile can verir

İşlerine hile karıştırıp başkalarını aldatan kişi son nefesini azap içinde verir. İnsanları aldatan, işlerini hile ile gören kişi bunun cezasını er yada geç çeker. Kimse tarafından sevilip sayılmaz, pek çok düşman kazanır.

Yaptıklarından pişmanlık duysa bile artık iş işten geçmiştir, insanların güvenini kazanamaz. Hayatının sonuna kadar bu lekeyle yaşar gider. Mihnet, sıkıntı, üzüntü.

İşlerine hile karıştırmış, başkalarını aldatmış olan kişi son nefesini azap içinde verir. İnsanları kandırarak, onları aldatarak, hile ile iş yapan kişi, bunun cezasını er yada geç öder. Bu kişi toplum tarafından dışlanır, yaptıklarından pişman olsa bile kimse bir daha ona güvenmez.

Hayatının sonuna kadar kötü olarak anılır. Ölürkende acı içinde can verir. İşlerini aldatan ve başkalarını aldatan kişi son nefesini azap verir.

İnsanları aldatan ve hile yaparak işlerini gören kişi er ya da geç cezalandırılır. Birçok düşman kazanır, sevilmez ve herkes tarafından sayılmaz. Yaptığı şeyden pişman olsa bile, iş şimdi bitti, insanların güvenini kazanamaz.

Ömrünün sonuna kadar bu lekeyle yaşıyor. Mucize, sıkıntı, üzüntü. İşlerini aldatan ve başkalarını aldatan kişi son nefesini işkence ile verir.

Kandırmak, aldatmak ve hile yaparak iş yapan kişi, er ya da geç bunun cezasını öder. Bu kişi toplum tarafından dışlanır, yaptığı şeyden pişman olsa bile kimse ona güvenmez. Hayatının sonuna kadar ona kötülük denir.

Öldüğünde acı içinde ölür.

  • Hile ile iş gören mihnet ile can verir atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Hile ile iş gören mihnet ile can verir atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Hile ile iş gören mihnet ile can verir atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Hile ile iş gören mihnet ile can verir atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Hile ile iş gören mihnet ile can verir atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Hile ile iş gören mihnet ile can verir atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki H Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki H Harfi ile Başlayan Atasözleri