Hocanın dediğini yap yaptığını yapma

Bir din görevlisinin anlattıkları dinin buyruklarıdır. Ancak insan beşerdir, şaşar. Oda hatalı, kusurlu olabilir, hatta bile bile yanlışda yapabilir, söyledikleriyle yaptıkları birbiriyle çelişebilir.

Bu bakımdan dikkatli ol, bu gibi yanlış yola sapmışların peşinden, onlar dinin buyruklarını anlatıyorlar diye sakın gitme. Düşünceleri olumlu fakat davranışları tutarsız kimselerin izinden giderken dikkatli olmak gerekir. Önemli olan doğru ve tutarlı olanları benimsemektir.

Din adamları bize dinin buyruklarını anlatırlar. Buna uymak gerektir. Ama birçok din adamının davranışları, din buyruklarına aykırı olduğundan gittikleri yola gidilmemelidir.

Dini bir memur tarafından söylenen dinin emiridir. Ama insan insandır, şaşırır. Oda yanlış, kusurlu veya hatta yanlış olabilir ve söyledikleri birbiriyle çatışabilir.

Bu yüzden dikkatli olun, böyle yanlış yola girmiş olanların peşinden gitmeyin, çünkü onlar dinin emirlerini söylüyorlar. Olumlu düşünceler ancak tutarsız davranışların ayak izlerini izlerken dikkatli olunmalıdır. Önemli olan doğru ve tutarlı olanları benimsemektir.

Din adamları bize dinin emirlerini anlatırlar. Buna uymalısınız. Ancak, birçok din adamının davranışı dini emirlere aykırıdır, bu yüzden yollarına devam etmemelidirler.

  • Hocanın dediğini yap yaptığını yapma atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Hocanın dediğini yap yaptığını yapma atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Hocanın dediğini yap yaptığını yapma atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Hocanın dediğini yap yaptığını yapma atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Hocanın dediğini yap yaptığını yapma atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Hocanın dediğini yap yaptığını yapma atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki H Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki H Harfi ile Başlayan Atasözleri