Ismarlama hac hac olmaz

Kişi, kendisi yapması gereken bir işi başkasına yaptırmamalıdır. Hayatta bazı işleri kişi kendisi yapmak durumundadır. İnsan, kendisinin yapması gereken bir işi başkasına yaptırması doğru değildir.

İnsanın kendi eliyle yaptığı iş istediği gibi olur ve gönlüde rahat eder. Başkasına yaptırdığı iş ise, gerektiği gibi olmaz, kişide şüphe bırakır. Kişi, kendisinin yapması gereken işi başkasına ısmarlamamalıdır.

Başkası eliyle yapılan iş, kendi eliyle yaptığı işin yerini tutmaz. Kendi işini kendin görmelisin. Başkasına yaptırılan işten aynı verim alınamaz anlamında kullanılmaktadır.

Başkasının yaptığı iş, kendi yaptığın işin yerini tutmaz. İnsan, kendisinin yapması gereken bir işi başkasına yaptırmamalıdır. Kişinin yapması gerekeni yapması gerekmez.

Hayatta, bazı işler kendilerini yapmak zorundadır. Bir kişinin yapması gereken bir şeyi yapmasını istemek doğru değildir. Kişinin kendi eliyle yaptığı iş istediği gibidir ve kalbinde rahattır.

Başka biri tarafından yapılan iş olması gerektiği gibi gerçekleşmez, kişide şüphe bırakır. Kişi yapmak zorunda olduğu işi yapmak için başkasını satın almamalıdır. Başka biri tarafından yapılan iş, kendisi tarafından yapılan işin yerini almaz.

Kendi işinizi görmelisiniz. Başka birine yapılan işten aynı verimliliğin elde edilemeyeceği anlamına gelir. Başkası tarafından yapılan iş, yaptığınız işin yerini tutmaz.

Kişinin yapması gereken şeyi başkasına yapmaması gerekir.

  • Ismarlama hac hac olmaz atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Ismarlama hac hac olmaz atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Ismarlama hac hac olmaz atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Ismarlama hac hac olmaz atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Ismarlama hac hac olmaz atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Ismarlama hac hac olmaz atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki I Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki I Harfi ile Başlayan Atasözleri