Malım seni vereyimde mi kötü olayım vermeyeyimde mi kötü olayım?

Emanet mal veya borç para isteyen kişinin talebi kabul edilmezse, isteyen kişi darılır. Verilse, para ne zaman gelir, emanet mal sağlam gelir mi belli olmaz, o zamanda veren kişi üzülür. Dersimiz.

Com işte bu nedenlerden dolayı borç alacak kişi güvenilir biri değilse paranızı veya emanet malı vermeden, o kişiyle dargın olmak daha iyidir. Çünkü en azından paranız veya malınız elinizde kalacaktır. Kişiler kendilerine ait önemli ve gerekli eşyalarını bir başkasına emanet verirken çokça düşünmelidir.

Çünkü verilen emanet herhangi bir şekilde geri gelmeyecekse ve bu emaneti veren kişi için sorun teşkil edecekse, arada anlaşmazlıklar, ciddi kavgalar veya daha büyüyen olaylar oluşabilir. Bir anda arkadaşlık, bir anda aile olmak kavramları yok olabilir. Bu yüzden bir kişiye ihtiyacımız olabilecek bir eşyamızı verirken iyi düşünmeli, ona göre hareket etmeliyiz.

Emniyet malı veya borç parası isteyen kişinin talebi kabul edilmezse, para isteyen kişi kırgın olur. Verilirse, para geldiğinde, malların sağlam olup olmadığı açık değildir, o zaman donör üzülür. Dersimiz.

Bu nedenlerle, paranızı veya güveninizi vermeden, bu nedenlerden ödünç alan kişiye rahatsız olmak daha iyidir. Çünkü en azından paranız veya mülkünüz olacak. İnsanlar önemli ve gerekli eşyalarını bir başkasına emanet ettiklerinde çok düşünmelidirler.

Çünkü emanet edilen güven hiçbir şekilde geri gelmeyecekse ve bu güveni veren kişi için bir sorun olacaksa, anlaşmazlıklar, ciddi kavgalar veya büyüyen olaylar meydana gelebilir. Aynı anda arkadaşlık ve aynı anda aile olma kavramları ortadan kalkabilir. Bu nedenle, iyi düşünmeli ve ihtiyaç duyabileceğimiz bir öğeyi verirken buna göre hareket etmeliyiz.

  • Malım seni vereyimde mi kötü olayım vermeyeyimde mi kötü olayım? atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Malım seni vereyimde mi kötü olayım vermeyeyimde mi kötü olayım? atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Malım seni vereyimde mi kötü olayım vermeyeyimde mi kötü olayım? atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Malım seni vereyimde mi kötü olayım vermeyeyimde mi kötü olayım? atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Malım seni vereyimde mi kötü olayım vermeyeyimde mi kötü olayım? atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Malım seni vereyimde mi kötü olayım vermeyeyimde mi kötü olayım? atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki M Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki M Harfi ile Başlayan Atasözleri