Malını yemesini bilmeyen zengin her gün züğürttür

Züğürt, yokluk içinde bulunduğundan yiyemez, varlık içinde olduğu halde yiyemeyende bunun gibidir. Züğürt kimse parası ve imkanı olmadığı için zorluk içindedir, mecburen sıkıntı yaşar. Parası olduğu halde cimrilikten ve eli sıkılıktan dolayı yiyemeyen kimseler ise paraları olduğu halde bu yokluğu çekenlerdir.

Zenginlikten yararlanılmadığı sürece, zenginliğin bir anlamı olmaz. Züğürt kimse parası olmadığı için zorluk içindedir. Parasını yiyemeyen kimseler ise paraları olduğu halde bu yokluğu çekenlerdir.

Züğürt kişiler, paraları olmadığından yoksulluk ve zorluk çekerler. Parasına kıyamayan veya harcamaya korkan kişiler de paraları olduğu halde varlık içinde yokluk çekerler. Bu yüzden parası olmayan fakirle, malını gerektiği gibi harcayamayan kişiler arasında hiçbir fark yoktur.

Züzürt, yiyemediği için yiyemez ve var olmasına rağmen yiyemeyenler için böyledir. Züzürt zorluk çekiyor çünkü kimsenin parası veya parası yok, acı çekmek zorunda. Parası olan ama cimrilik ve gerginlik yüzünden yiyemeyenler, bu para eksikliğinden muzdarip olanlar.

Servet kullanılmadığı sürece, servetin bir anlamı yoktur. Züzürt zor durumda çünkü kimsede para yok. Paralarını yiyemeyenler, paraları olmamasına rağmen bu yokluğa maruz kalanlardır.

Yoksul insanlar yoksulluk ve zorluk çekerler çünkü paraları yoktur. Para harcamayı göze alamayan ya da harcamadan korkan insanlar, paraları olsa bile varlık eksikliğine sahiptir. Yani parası olmayan yoksullar ile mülklerini düzgün bir şekilde harcayanlar arasında fark yoktur.

  • Malını yemesini bilmeyen zengin her gün züğürttür atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Malını yemesini bilmeyen zengin her gün züğürttür atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Malını yemesini bilmeyen zengin her gün züğürttür atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Malını yemesini bilmeyen zengin her gün züğürttür atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Malını yemesini bilmeyen zengin her gün züğürttür atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Malını yemesini bilmeyen zengin her gün züğürttür atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki M Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki M Harfi ile Başlayan Atasözleri