Mal canı kazanmaz can malı kazanır

İnsan mal kazanacağım diye sağlığını tehlikeye atmamalıdır. İnsanlar fazla kazanacağım diyerek sağlıklarını tehlikeye atmamalıdırlar. Yaşamanın amacını mal mülk edinmek diye görenler yanlış davranmaktadırlar.

Mal, mülk ve para, iyi yaşamak için sadece birer araçtır. Kişi sağlıklı olursa mal kazanması mümkündür. Ama sağlığını kaybederse malda kazanamaz olur.

İnsan mal kazanacağım diye sağlığını, canını tehlikeye düşürmemelidir. Tam tersine, sağlığını korumak, canını kurtarmak için malını harcamaktan çekinmemelidir. Malı kazananinsandır.

Can sağ olmalıdır ki mal kazanılabilsin. Kişi sağlıklı olursa mal kazanması çok kolay olur. İnsan, ancak sağlıklı olursa verimli bir şekilde çalışıp para kazanabilir.

Yani can olduğu sürece mal kazanılır. Bu yüzden insanlar, çok fazla para kazanacağım diye canını tehlikeye atacak işlerden kaçınmalıdır. Daima can, maldan daha önemlidir.

İnsan sağlığını tehlikeye atmamalı çünkü mal kazanacağım. İnsanlar daha fazla kazanacağımı söyleyerek sağlıklarını riske atmamalıdır. Mülk satın alma amacını düşünenler yanlıştır.

Mallar, mülk ve para sadece iyi yaşamak için araçlardır. Kişi sağlıklıysa, mal kazanmak mümkündür. Fakat sağlığını kaybederse, mülkte kazanamaz.

İnsan sağlığını ve hayatını tehlikeye atmamalı çünkü mal kazanacağım. Aksine, sağlığını korumak ve hayatını kurtarmak için mülkünü harcamaktan çekinmemelidir. İyiyi kazanan kişidir.

Hayat, malların kazanılabilmesi için doğru olmalı. Kişi sağlıklıysa, mal kazanmak çok kolay olacaktır. Bir kişi sadece sağlıklı bir şekilde çalışabilir ve para kazanabilir.

Yaşam olduğu sürece mallar kazanılır. Bu nedenle, insanlar hayatlarını tehlikeye atan işlerden kaçınmalı çünkü çok para kazanacağım. Hayat her zaman mallardan daha önemlidir.

  • Mal canı kazanmaz can malı kazanır atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Mal canı kazanmaz can malı kazanır atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Mal canı kazanmaz can malı kazanır atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Mal canı kazanmaz can malı kazanır atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Mal canı kazanmaz can malı kazanır atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Mal canı kazanmaz can malı kazanır atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki M Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki M Harfi ile Başlayan Atasözleri