Mart dokuzunda çıra yak bağ buda

Mart ayının dokuzunda bağların kesinlikle budanması gerekir, bu iş gündüz yetiştirilemezse gece çıra ışığında yapılmaya değecek kadar önemlidir. Yeni takvime göre. Martta, eskisine göre martın dokuzu olunca bağların budanması gerektir.

Bu işlem, gündüz saatinde bitirilemese bile, gece aydınlatmayla yapılmaya değecek kadar önemlidir. Martın dokuzu yeni takvime göre. Si olunca bağların her halde budanması gerektir.

Bu iş, gündüz yetiştirilemezse gece çıra ışığında yapılmaya değecek kadar önemlidir. Mart ayı bağların budanma vaktidir. Eğer bu işleme gündüz yetmiyorsa, geceleri çıra yakıp veya alanı ne şekilde aydınlatılması gerekiyorsa yapılmalı ve bu işlem zamanında hallolmalı.

Yoksa istenilen verim alınamaz. Mart ayının dokuz günü mutlaka budanmalı, bu çalışma gündüz yetiştirilemiyorsa gece çıra ışığında yapılacak kadar önemlidir. Yeni takvime göre.

Mart ayında, üzüm bağları yürüyüşün geçmişe kıyasla dokuz olduğu zaman budanmalıdır. Bu süreç o kadar önemlidir ki, gündüz bitirilemese bile gece aydınlatması ile yapmaya değer. Dokuz Mart yeni takvime göre.

Eğer bağ var zaten budamalı olmalıdır. Bu iş, gündüz yetiştirilemiyorsa gece çıra ışığında yapılacak kadar önemlidir. Mart bağların budama zamanı.

Bu işlem gündüz yeterli değilse, gece yapılmalıdır, alanı aydınlatır veya nasıl aydınlatılması gerekir ve bu zamanında yapılmalıdır. Aksi takdirde, istenen verim elde edilemez.

  • Mart dokuzunda çıra yak bağ buda atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Mart dokuzunda çıra yak bağ buda atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Mart dokuzunda çıra yak bağ buda atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Mart dokuzunda çıra yak bağ buda atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Mart dokuzunda çıra yak bağ buda atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Mart dokuzunda çıra yak bağ buda atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki M Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki M Harfi ile Başlayan Atasözleri