Martta sürmez eylülde ekmezsen sabanı bırak

Çiftçi toprağından iyi verim almak için sürme, ekme, sulama, biçme, bakım, ilaçlama vb. İşlerini vaktinde yapmalıdır. Aksi halde toprağından verim alamaz, geçimini sağlayamayacak duruma gelir.

Bu durumda bu kişinin çiftçiliği bırakması gerekir. Çiftçi, işlerini zamanında yapmazsa ürün alamaz. Bu gibi kimseler üstesinden gelemedikleriçiftçiliği bırakmalıdırlar.

Çiftçi, topraktan verim alabilmek için ilaçlama, sulama, ekme ve biçme gibi işlemleri vaktinde gerçekleştirmelidir. Mart ayında tarlayı sürmeli, eylül ayında ekmelidir. Eğer çiftçi buna uygun yapmazsa istediği verimi elde edemez ve iş yapmasının bir anlamı kalmaz.

Çiftçinin toprağından iyi verim alabilmek için, çiftçilik, ekim, sulama, biçme, bakım, püskürtme vb. Çalışmalarını zamanında yapmalıdır. Aksi takdirde, toprağından verim elde edemez ve geçimini sağlayamaz.

Bu durumda, bu kişi çiftçiliği durdurmalıdır. Çiftçi işini zamanında yapmazsa, ekin satın alamaz. Bu insanlar üstesinden gelemeyecekleri tarımı bırakmalıdır.

Çiftçi topraktan verim alabilmek için püskürtme, sulama, ekim ve biçme gibi işlemleri zamanında yapmalıdır. Tarlayı Mart ayında sürmeli ve Eylül ayında ekmelidir. Çiftçi buna göre yapmazsa, istenen verimliliği sağlayamaz ve iş yapmanın bir anlamı yoktur.

  • Martta sürmez eylülde ekmezsen sabanı bırak atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Martta sürmez eylülde ekmezsen sabanı bırak atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Martta sürmez eylülde ekmezsen sabanı bırak atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Martta sürmez eylülde ekmezsen sabanı bırak atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Martta sürmez eylülde ekmezsen sabanı bırak atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Martta sürmez eylülde ekmezsen sabanı bırak atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki M Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki M Harfi ile Başlayan Atasözleri