Meyve veren ağaç taşlanır

Bilgili, hünerli, işinde başarılı olan kimseler kıskanılır, eleştirilir ve işlerini yapmaları zorlaştırılır. Gündelik hayatını yaşayan sıradan insanlarla pek uğraşan olmaz. Ama toplumda bir konum edinmiş, bilgili, becerikli ve başarılı kimse kolayca hedef olur, haksız saldırılara maruz kalır.

Çünkü onun toplumdaki konumu kimilerinin kıskançlık duygularının kabarmasına yol açar. İnsanlar gibi topluma faydası olan, haklı olarak ün edinmiş kurum ve kuruluşlarda başarılarından dolayı kıskanılır. Bunları karalamak içinde yalan ve iftiralara başvuranlar olur.

Toplumda bir konum edinmiş, bilgili, becerikli ve başarılı kişiler kıskanılır, eleştiri ve saldırılara maruz kalır. İşlerinde bilgili, yetenekli ve başarılı insanlar kıskanır, eleştirilir ve işlerini zorlaştırır. Birçok insan günlük hayatlarını yaşayan sıradan insanlarla uğraşmaz.

Ancak toplumda konumu olan, bilgili, becerikli ve başarılı olan herkes kolayca hedeflenir, haksız saldırılara maruz kalır. Çünkü toplumdaki konumu, kıskançlık duygularının bazılarının şişmesine neden olur. Topluma fayda sağlayan ve insanlar olarak haklı bir üne sahip kurum ve kuruluşlardaki başarısını kıskanıyor.

Onları karalamakta, yalanlara ve iftiralara başvuranlar var. Toplumda bir konuma sahip, bilgili, yetenekli ve başarılı insanlar kıskançtır ve eleştiri ve saldırılara maruz kalırlar.

  • Meyve veren ağaç taşlanır atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Meyve veren ağaç taşlanır atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Meyve veren ağaç taşlanır atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Meyve veren ağaç taşlanır atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Meyve veren ağaç taşlanır atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Meyve veren ağaç taşlanır atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki M Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki M Harfi ile Başlayan Atasözleri