Meyveli ağacı taşlarlar

Öyle sıradan kimselerle pek uğraşan olmaz. Ama toplumda bir konum edinmiş, bilgili, becerikli ve başarılı kimse kolayca hedef olur, hücumlara maruz kalır. Çünkü onun toplumdaki konumu kimilerinin kıskançlık duygularının kabarmasına yol açar.

Bilgili, hünerli, işinde başarılı olan kimselere genellikle sataşılır. Gündelik hayatını yaşayan sıradan insanlarla pek uğraşan olmaz. Ama toplumda bir konum edinmiş, bilgili, becerikli ve başarılı kimse kolayca hedef olur, haksız saldırılara maruz kalır.

İnsanlar gibi topluma faydası olan, haklı olarak ün edinmiş kurum ve kuruluşlarda başarılarından dolayı kıskanılır. Bunları karalamak içinde yalan ve iftiralara başvuranlar olur. Çoğu zaman, bilgili, becerikli kimseleri küçük görürler.

Çok şeye sahip olanın düşmanıda çok olur. Sıradan insanlarla fazla uğraşmak yok. Ancak toplumda konumu olan, bilgili, yetenekli ve başarılı bir kişi kolayca hedeflenir, saldırılara maruz kalır.

Çünkü toplumdaki konumu, kıskançlık duygularının bazılarının şişmesine neden olur. İşlerinde bilgili, yetenekli ve başarılı olan insanlar genellikle can sıkıcıdır. Birçok insan günlük hayatlarını yaşayan sıradan insanlarla uğraşmaz.

Ancak toplumda konumu olan, bilgili, becerikli ve başarılı olan herkes kolayca hedeflenir, haksız saldırılara maruz kalır. Topluma fayda sağlayan ve insanlar olarak haklı bir üne sahip kurum ve kuruluşlardaki başarısını kıskanıyor. Onları karalamakta, yalanlara ve iftiralara başvuranlar var.

Genellikle bilgili ve yetenekli insanları hafife alırlar. Çok olanların birçok düşmanı var.

  • Meyveli ağacı taşlarlar atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Meyveli ağacı taşlarlar atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Meyveli ağacı taşlarlar atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Meyveli ağacı taşlarlar atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Meyveli ağacı taşlarlar atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Meyveli ağacı taşlarlar atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki M Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki M Harfi ile Başlayan Atasözleri