Misafir kısmeti ile gelir

Geleneklerimiz ve dinimiz olan islam, yoldan gelene, yolcuya, konuğa gerekli ilgiyi göstermeyi ve ikramda bulunmayı emreder. Bu bakımdan evimizi konuğa açmalı, onu başımıza gelmiş bir külfet gibi görmemeliyiz. Eğer dinimizin buyurduğu gibi davranırsak misafiri ağırlamakta güçlük çekmeyiz, evimize bereket dolar.

Çünkü ikram edene, sakınmadan verene, yüce Allah misliyle verir. Dolayısıyla misafir kısmetinide getirmiş olur. Misafirin geldiği evde ya yiyecek bulunur veya beklenmedik bir yerden o sırada yiyecek gelir.

İnançlarımız ve geleneklerimiz, yoldan gelene, yolcuya, konuğa gerekli ilgiyi göstermeyi ve ikramda bulunmayı emreder. Eğer inançlarımızın buyurduğu gibi davranırsak misafiri ağırlamakta güçlük çekmeyiz, evimize bereket dolar. Ev sahibi konuğu yük saymaz.

Konuğun geldiği evde ya yiyecek bulunur yada beklenmedik bir yerden o sırada yiyecek gelir. Misafirin kısmetini Allahtanrının göndermiş olduğuna inanılır. Konuğun geldiği o evde yiyecek bulunur, yada beklenmedik bir yerden o sırada yiyecek gelir.

İslam, geleneklerimiz ve dinimiz, yolculara, yolculara ve misafirlere gerekli dikkati göstermeyi ve onlara sunmayı emreder. Bu bakımdan evimizi misafire açmalı ve bir yük olarak görmemeliyiz. Eğer dinlerimizin emri olarak hareket edersek, konuğa ev sahipliği yapmakta zorlanmayacağız, evimizde bollukla doldurulacaktır.

Çünkü bunu sunanlara, onlara verenlere, Yüce Allah olarak verilir. Bu nedenle misafir servetini getirir. Konuğun geldiği evde, ya yiyecek mevcuttur ya da beklenmedik bir yerden yiyecek gelir.

İnançlarımız ve geleneklerimiz, yolculara, yolculara ve misafirlere gerekli dikkati göstermeyi ve onlara hizmet etmeyi emreder. Eğer inanç komutanlığımız olarak hareket edersek, konuğa ev sahipliği yapmakta zorlanmayacağız, evimizde bollukla dolu olacaktır. Ev sahibi konuğu saymaz.

Konuğun geldiği evde, yiyecek bulunur veya beklenmedik bir yerden yemek gelir. Tanrı'nın konuğun servetini gönderdiğine inanılıyor. O evde misafirin geldiği yemek var ya da o zaman beklenmedik bir yerden yemek geliyor.

  • Misafir kısmeti ile gelir atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Misafir kısmeti ile gelir atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Misafir kısmeti ile gelir atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Misafir kısmeti ile gelir atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Misafir kısmeti ile gelir atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Misafir kısmeti ile gelir atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki M Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki M Harfi ile Başlayan Atasözleri