Misafir misafiri (dilenci dilenciyi) istemez (sevmez) ev sahibi ikisinide

Misafir, bütün ağırlamaların yalnız kendisi için olmasını istediğinden gittiği yere başka bir misafirin gelmesini istemez ev sahibide hiç misafir gelmesede rahatım bozulmasa diye düşünür. Misafir, gittiği yere başka bir misafirin gelmesini istemez. İster ki bütün ağırlamalar yalnız kendisi için olsun.

Ev sahibi ise her misafire ayrı ayrı hizmet etmeyi borç bilir, ama hiç misafir gelmesede rahatım bozulmasa diye düşünür. Misafir tüm eğlencelerin sadece onun için olmasını istediğinden, başka bir konuğun gittiği yere gelmesini istemiyor ve ev sahibinde misafir olmasa bile rahatsız olmadığımı düşünüyor. Konuk başka bir konuğun gideceği yere gelmesini istemiyor.

Tüm misafirperverliğin sadece kendisi için olup olmadığı. Ev sahibi her misafir ayrı ayrı hizmet borçludur, ancak hiç misafir olmasa bile rahat hissediyorum.

  • Misafir misafiri (dilenci dilenciyi) istemez (sevmez) ev sahibi ikisinide atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Misafir misafiri (dilenci dilenciyi) istemez (sevmez) ev sahibi ikisinide atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Misafir misafiri (dilenci dilenciyi) istemez (sevmez) ev sahibi ikisinide atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Misafir misafiri (dilenci dilenciyi) istemez (sevmez) ev sahibi ikisinide atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Misafir misafiri (dilenci dilenciyi) istemez (sevmez) ev sahibi ikisinide atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Misafir misafiri (dilenci dilenciyi) istemez (sevmez) ev sahibi ikisinide atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki M Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki M Harfi ile Başlayan Atasözleri