Misafir misafiri istemez ev sahibi ikisini de

Misafir, gittiği yere başka bir misafirin gelmesini istemez. Gönlü ister ki bütün ağırlamalar, ikramlar kendisine yapılsın. Ev sahibi ise her misafire ayrı ayrı hizmet etmek zorunda kalır.

Bazen hiç misafir gelmesede rahatım bozulmasa diye düşünür. İster ki bütün ağırlamalar yalnız kendisi için olsun. Ev sahibi ise her misafire ayrı ayrı hizmet etmeyi borç bilir, ama hiç misafir gelmesede rahatım bozulmasa diye düşünür.

Misafir, gittiği evde kendisinden başka misafir istemez. Çünkü durum böyle olduğunda ev sahibi ayrı ayrı iki misafirlede ilgilenmek zorunda kalır. Ama misafirler ağırlanmanın sadece kendisine yapılmasını ve kendisine özel olmasını ister.

Hal böyle olunca da gelen konuklar rahatsız olur. Aynı şekilde bu durumda ev sahibini rahatsız eder ve her ikisini de istemez. Konuk başka bir konuğun gideceği yere gelmesini istemiyor.

Kalp, tüm eğlencelerin ve ikramların ona yapılmasını istiyor. Ev sahibinin her misafirine ayrı ayrı hizmet etmesi gerekir. Bazen misafir olmasa bile kendimi rahat hissettiğimi düşünüyor.

Tüm misafirperverliğin sadece kendisi için olup olmadığı. Ev sahibi her misafir ayrı ayrı hizmet borçludur, ancak hiç misafir olmasa bile rahat hissediyorum. Konuk, gittiği evde kendisi dışında hiçbir konuk istemez.

Çünkü bu olduğunda, ev sahibi iki misafirle ayrı ayrı ilgilenmek zorundadır. Ancak konuklar sadece eğlenmek ve özel olmak isterler. Bu nedenle, gelen konuklar rahatsız.

Benzer şekilde, bu durumda, ana bilgisayarı rahatsız eder ve her ikisini de istemez.

  • Misafir misafiri istemez ev sahibi ikisini de atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Misafir misafiri istemez ev sahibi ikisini de atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Misafir misafiri istemez ev sahibi ikisini de atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Misafir misafiri istemez ev sahibi ikisini de atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Misafir misafiri istemez ev sahibi ikisini de atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Misafir misafiri istemez ev sahibi ikisini de atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki M Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki M Harfi ile Başlayan Atasözleri