Ne dilersen eşine o gelir başına

Sen başkaları için iyi şeyler dile ve yap ki başkalarıda senin için iyi şeyler dilesin, yapsın. Kim başkaları için iyi niyet besler, iyilik diler, hayır isterse, başkalarıda onun için aynı şeyleri düşünür. Unutulmamalıdır ki, iyilik ve kötülük karşılıklıdır.

İyilik isteyen iyilik bulur, kötülük isteyende kötülük. Bir başkası için dilediğimiz şeyler, bizimde başımıza gelebilir. Bu yüzden başkaları için kötü şeyler dilememeliyiz.

Kişi, başkaları için ne dilerse kendi başınada o gelir. Bir kişiye iyilik dilersen, iyilik görürsün, kötülük dilersen, kötülük görürsün. Bu yüzden iyi şeylerle karşılaşabilmek için kimsenin kötülüğü düşünülmemeli ve hep iyi olan istenmelidir.

Bu hayatta iyilikde kötülük de karşılıklıdır. Başkaları için iyi şeyler diler ve yaparsınız, böylece diğerleri sizin için iyi şeyler diler. Kim başkalarına iyi niyet gösterirse, iyilik ister, hayır istiyorsa, diğerleri de onun için aynı şeyi düşünür.

Unutulmamalıdır ki, iyilik ve kötülük karşılıklıdır. İyi olanı iyi bulur, kötülük de kötülük ister. Başkası için ne istiyorsak başımıza gelebilir.

Bu yüzden başkaları için kötü şeyler istememeliyiz. Başkaları için ne isterse kendi kendine gelir. Eğer bir kişiye iyilik diliyorsanız, iyilik görürsünüz, kötülük istiyorsanız, kötülük görürsünüz.

Bu nedenle, iyi şeylerle karşılaşmak için kimsenin kötülüğü düşünülmemeli ve daima iyi olana sorulmalıdır. Bu hayatta, iyi ve kötü de karşılıklıdır.

  • Ne dilersen eşine o gelir başına atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Ne dilersen eşine o gelir başına atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Ne dilersen eşine o gelir başına atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Ne dilersen eşine o gelir başına atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Ne dilersen eşine o gelir başına atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Ne dilersen eşine o gelir başına atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki N Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki N Harfi ile Başlayan Atasözleri