Ne karanlıkta yat ne kara düş gör

İleride zarara uğrayıp üzülmek istemiyorsan, karşına çıkabilecek tehlikelere karşı şimdiden tedbir al. Bk. Korkulu rüya görmekten.

Her konuda tedbirli ve ihtiyatlı olmak büyük yarar sağlar ancak tedbirli ve ihtiyatlı olursak tehlikeleri kolaylıkla başımızdan kovabiliriz. İnsan, olabilecek tehlikelere karşı önceden önlem almalıdır. Böylece sonradan üzüntü duyabileceği durumların, olayların önüne geçmiş olur.

Her konuda tedbirli olmak büyük yarar sağlar. Çünkü ne zaman, ne gibi tehlikelerle karşılaşacağımızı bilemeyiz. Tehlikelere karşı önlem almış olan kişi, kendini ileride üzülmekten kurtarmış olur.

Tehlikelere karşı önceden önlem alan kimse, kendini ileride üzülmekten kurtarmış olur. Önlem almayan kişiler ise kendini üzülmekten kurtaramaz. Gelecekte zarar görmek ve üzülmek istemiyorsanız, karşılaşabileceğiniz tehlikelere karşı önlem alın.

Bk. Korkulu rüyadan. Her konuda temkinli ve temkinli olmak büyük fayda sağlar, ancak temkinli ve temkinliysek tehlikeleri kolayca ortadan kaldırabiliriz.

Kişi olası tehlikelere karşı önlem almalıdır. Bu şekilde, daha sonra üzülebilecek durum ve olayları önler. Her konuda temkinli olmak büyük yarar sağlar.

Çünkü ne zaman ve hangi tehlikelerle karşılaşacağımızı bilemeyiz. İhtiyati tedbirler alan kişi, gelecekte endişelenmekten kurtulacaktır. Tehlikelere karşı önlem alan herkes gelecekte endişelenmekten kurtulacaktır.

Tedbir almayanlar kendilerini kederden kurtaramazlar.

  • Ne karanlıkta yat ne kara düş gör atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Ne karanlıkta yat ne kara düş gör atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Ne karanlıkta yat ne kara düş gör atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Ne karanlıkta yat ne kara düş gör atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Ne karanlıkta yat ne kara düş gör atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Ne karanlıkta yat ne kara düş gör atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki N Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki N Harfi ile Başlayan Atasözleri