Ne oldum dememeli ne olacağım demeli

Kişi ummadığı bir duruma ulaşabilir, varlıklı ve başarılı olabilir. Bu duruma ulaşan kimse çok şımarmamalı, sağında solunda bulunan kimseleri küçük görmemeli, bu durumun sürüp gideceğini düşünmemelidir. Yarın elinde olanı, bulunduğu konumu kaybedeceğini ve kötü duruma düşeceğinide hesaba katmalıdır.

Kişi bugün içinde bulunduğu parlak durumun sürüp gideceğini sanmamalı, yarın kötü bir duruma düşeceğini hatırdan çıkarmamalıdır. Kişi aklına ve hayaline gelmedik bir duruma ulaşabilir, varlıklı ve başarılı olabilir. Bu duruma ulaşan kimse çok şımarmamalı, çevresinde bulunan kimseleri küçük görmemeli, bu durumun sürüp gideceğini düşünmemelidir.

Yarının neler getireceği belli olmaz. Kişi, bugün içinde bulunduğu parlak durumun sürüp gideceğini sanmamalı, çevresine tepeden bakmamalı, yarın kötü bir duruma düşebileceğini aklından hatırdan çıkarmamalıdır. Esas olan başarının niteliğinden çok devamlılığıdır.

İnsan, bugün içinde bulunduğu iyi durumun sürüp gideceğini sanmamalıdır. Her inişin bir yokuşu olduğu unutulmamalıdır. Bundan dolayı kişi çevresine tepeden bakmamalı, yarın kötü bir duruma düşebileceğini hatırdan çıkarmamalıdır.

Geçmiş zaman şöyle yada böyle yaşanmış, içinde bulunduğumuz anda geçmektedir. Fakat gelecek zaman bizim için karanlıktır ve sürprizlere gebedir. İnsanı geçmişi değil, geleceği kaygılandırmalıdır.

Çünkü itibar sonucadır. Sonunun güzel bitmesidir. İnsan bu gününe güvenmemeli, geleceğini düşünmelidir.

Kişi beklenmedik bir duruma ulaşabilir, varlıklı ve başarılı olabilir. Bu duruma ulaşan herkes çok şımartılmamalı, solundaki insanları hafife almamalı ve bu durumun devam edeceğini düşünmemelidir. Yarın pozisyonunu kaybedeceğini ve yarın kötü bir duruma düşeceğini göz önünde bulundurmalıdır.

Bugünkü parlak durumun devam edeceğini düşünmemeli ve yarın kötü bir duruma düşeceğini hatırlamalıyız. Kişi beklenmedik bir duruma ulaşabilir, zengin ve başarılı olabilir. Bu duruma ulaşan herkes çok fazla şımartılmamalı, etrafındaki insanları küçümsememeli ve bu durumun devam edeceğini düşünmemelidir.

Yarının ne getireceği belli değil. Bugünkü parlak durumun devam edeceğini, aşağıya bakmayacağını ve yarın kötü bir duruma düşebileceğini unutmamak gerekir. Ana şey, başarının kalitesinden ziyade sürekliliktir.

Kişi bugünkü iyi durumun devam edeceğini düşünmemelidir. Her inişin bir eğimi olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle, kişi çevresine bakmamalı ve yarın kötü bir duruma düşebileceğini hatırlamamalıdır.

Geçmiş zaman şu ya da bu şekilde oldu ve içinde olduğumuz anda geçer. Ama gelecek bizim için karanlık ve sürprizlerle hamile. Kişi geçmiş hakkında değil, gelecek için endişelenmelidir.

Çünkü itibar sonuçtur. Güzel sonun sonu. Bu gün kişi güvenmemeli, geleceği hakkında düşünmeli.

  • Ne oldum dememeli ne olacağım demeli atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Ne oldum dememeli ne olacağım demeli atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Ne oldum dememeli ne olacağım demeli atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Ne oldum dememeli ne olacağım demeli atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Ne oldum dememeli ne olacağım demeli atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Ne oldum dememeli ne olacağım demeli atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki N Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki N Harfi ile Başlayan Atasözleri