Ne verirsen elinle o gider seninle

Yaşadığı sürece yoksula, yetime, yolda kalmışa yardım eden, onları doyurup giydiren ve gözeten kimse, bunların karşılığını öbür dünyada alacaktır. Hatta yüce Allah, ona kat kat fazlasıyla verecektir. İnsanın bu dünyada yaptığı bir iyiliğin ahirette karşılığını göreceği düşünülür.

İnsan, hayatı boyunca iyilik ve yardım yapmalı, ihtiyaç sahiplerine ve toplum yararına çalışanlara destek olmalıdır. Yaptığı iyiliklerin karşılığı, bir gün mutlaka sahibini bulacaktır. Kişi yaşarken hayır işleri yapar, yoksullara yardım ederse, bunun yararını şüphesiz bu dünyadada ahirettede görecektir.

İnsanoğlu için kalıcı olan, insanlık yararına kendi eliyle yaptığı güzel şeylerdir. Bu dünyada yoksullara ve hayır işlerine yardım edersen öbür dünyada karşılığını görürsün. İnsanın bu dünyada yaptığı bir iyiliğin ahıratte karşılığını göreceğini belirten dini bir inancı ifade eder.

Yaşadığı sürece, fakirlere yardım eden, yola yapışmış, onları besleyen ve izleyen yetimler bir sonraki dünyada onları alacaktır. Yüce Allah bile ona birçok kez daha verecek. İnsanın bu dünyada yaptığı bir iyiliğin ahirette dönüşünü göreceğine inanılıyor.

Kişi hayatı boyunca iyilik yapmalı ve yardım etmeli, ihtiyaç sahiplerini ve toplum yararına çalışanları desteklemelidir. Bir gün kesinlikle sahibini iyilikleri karşılığında bulacak. Eğer bir kişi sadaka çalışması yapar ve yaşarken fakirlere yardım ederse, şüphesiz bunun dünyadaki ahirette faydasını görecektir.

İnsan için kalıcı olan, insanlığın yararına kendi elleriyle yaptığı iyi şeylerdir. Bu dünyadaki fakirlere ve hayır kurumlarına yardım ederseniz, diğer dünyada değerini göreceksiniz. İnsanın bu dünyada yaptığı bir iyiliğin öbür dünyadaki dönüşünü göreceğini belirten dini bir inancı ifade eder.

  • Ne verirsen elinle o gider seninle atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Ne verirsen elinle o gider seninle atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Ne verirsen elinle o gider seninle atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Ne verirsen elinle o gider seninle atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Ne verirsen elinle o gider seninle atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Ne verirsen elinle o gider seninle atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki N Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki N Harfi ile Başlayan Atasözleri