Nush ile uslanmayanın hakkı tekdir tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Şidddet her zaman uygulanmaması gereken en son yoldur. Ancak uyarılara ve nasihatlere aldırış etmeyeni uyarırsın, tehdit edersin, eğer her şeye rağmen sana aldırış etmiyorsa dövebilirsin ki bu bazı durumlarda faydalı olmaktadır. Nush, nasihat dinleyip uslanan.

Öğüt kabul eden. Tekdir, azarlama, paylama. Kötek, sopayla atılan dayak, patak.

Şiddet her zaman uygulanmaması gereken son yoldur. Bununla birlikte, uyarıları ve tavsiyeleri umursamayanları uyarır ve tehdit edersiniz, sonuçta sizi umursamıyorsa, bazı durumlarda yararlı olabilir. Nush, dinledi ve tavsiye etti.

Danışman. Bir, azarlıyor, paylaşıyor. Teyel, bir sopa ile dayak, dayak.

  • Nush ile uslanmayanın hakkı tekdir tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Nush ile uslanmayanın hakkı tekdir tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Nush ile uslanmayanın hakkı tekdir tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Nush ile uslanmayanın hakkı tekdir tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Nush ile uslanmayanın hakkı tekdir tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Nush ile uslanmayanın hakkı tekdir tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki N Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki N Harfi ile Başlayan Atasözleri