Olan dört bağlar olmayan dert bağlar

Zengin, varlıklı kişi dilediği gibi yaşar, istediği gibi yer, içer, giyinir, kuşanır, rahatına rahat katar. Ama yoksul kişi değil rahatına bakmak, geçimini temin edemediği için içten içe üzülür, acı çeker. Zengin, giyinir, kuşanır, istediği gibi yaşar, fakirse yoksulluğun acısını çeker.

Olsa ile bulsayı ekmişler, hiç bitmiş yel ile yuf bitmiş. İnsan başarılı sonuca boş söz ve hayalle değil, çalışarak ulaşır ancak. Bu sebeple bu iş böyle, şu iş şöyle olsa, şu şartlar yerine gelse gibi sözler sarf etmekle insanın eline bir şey geçmez.

İnsan bir şey kazanmak istiyorsa hareket etmeli, çalışıp çabalamalıdır. Zengin giyinir, kuşanır, istediği gibi yaşar. Fakir ise yoksulluğun acısını çeker.

Varlıklı kimse dilediği gibi yaşar, giyinir ve kuşanır. Elbise üstüne elbise giyinir, çevresine caka yapar. Fakir kimse ise yoksulluğun acısını çeker, dertleri yumak yumak büyütür.

Zengin, varlıklı insan istediği gibi yaşar, istediği gibi yer, içer, giyinir, donatır, rahatlık verir. Ama bu fakir bir insan değil, rahatça bakmak, çünkü geçim sağlayamıyor, üzgün ve acı çekiyor. Zenginler giyinir, giyinir, istedikleri gibi yaşar ve yoksullar yoksulluktan muzdariptir.

Boğaları dikmiş olsalar da, yuf bitmiş yel değirmenleri olmadan bitmiştir. İnsan başarılı sonuca boş sözlerle ve hayallerle değil, sadece çalışarak ulaşır. Bu nedenle, bu iş böyle, eğer bu iş böyle ise, koşullar yerine getirilirse, insanların bir şey söylemesi mümkün değildir.

Bir kişi bir şey kazanmak istiyorsa, hareket etmeli, çalışmalı ve çaba göstermelidir. Zengin giyinir, donanımlıdır, istediği gibi yaşar. Yoksullar yoksulluktan muzdariptir.

Zengin bir insan istediği gibi yaşar, giyinir ve donatır. Elbisenin üstünde bir elbise giyiyor ve etrafta. Öte yandan, yoksullar yoksulluktan muzdariptir ve sorunları büyür.

  • Olan dört bağlar olmayan dert bağlar atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Olan dört bağlar olmayan dert bağlar atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Olan dört bağlar olmayan dert bağlar atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Olan dört bağlar olmayan dert bağlar atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Olan dört bağlar olmayan dert bağlar atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Olan dört bağlar olmayan dert bağlar atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki O Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki O Harfi ile Başlayan Atasözleri