Olgun bir insanı dost edinmek isterseniz tenkit edin basit bir insanı dost edinmek isterseniz methedin

İnsanoğlu çevresindeki kişilerle sürekli iletişim içindedir. Bir kişiye karşı, hakaret etmeden, yapıcı eleştirilerde ve uyarılarda bulunmak o kişinin yararınadır. Bu söylenenlerden kendine ders çıkaran, eleştirilmeyi kabul eden, davranışlarını düzelten gerçekten olgun biridir.

Yapılan eleştirilere tahammül edemeyen, sürekli övülmek, pohpohlanmak isteyen kişide basit ve sıradan bir kişidir, böyle kişilerle fazla yakınlık kurmamak daha mantıklıdır. Her insanın hayatında örnek aldığı doğru insanlar bulunur. Bu doğru kişileri dost edinmek istediğimizde onları kırmadan, yapıcı bir tavırla eleştirmeli, basit ve çok yararı olmayacak insanları kazanmak içinse methederek ruhlarını okşamalıyız.

Akıllı insanlara eleştirilerek daha doğru olmayı isterler. Basit niteliğe sahip düz mantıklı kişiler ise yükseltilmeyi severler. İnsanlar etraflarındaki insanlarla sürekli iletişim halindedir.

Ona hakaret etmeden yapıcı eleştiriler ve uyarılar yapmak kişinin yararınadır. Bu söylentilerden dersler alan, eleştiriyi kabul eden ve davranışlarını geliştiren gerçekten olgun bir kişidir. Eleştiriye tahammül edemeyen, sürekli olarak övülmek ve devrilmek isteyen basit ve sıradan bir kişidir, bu tür insanlara çok yakın olmamak daha mantıklıdır.

Her insanın hayatında örneklediği doğru insanlar vardır. Bu doğru insanları arkadaş etmek istediğimizde, onları kırmadan yapıcı bir şekilde eleştirmeliyiz ve basit ve çok fazla faydası olmayacak insanları kazanmak için ruhlarını överek okşamalıyız. Akıllı insanları eleştirerek daha doğru olmak istiyorlar.

Basit mantıksal insanlar basit severler gibi yetiştirilmek.

  • Olgun bir insanı dost edinmek isterseniz tenkit edin basit bir insanı dost edinmek isterseniz methedin atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Olgun bir insanı dost edinmek isterseniz tenkit edin basit bir insanı dost edinmek isterseniz methedin atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Olgun bir insanı dost edinmek isterseniz tenkit edin basit bir insanı dost edinmek isterseniz methedin atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Olgun bir insanı dost edinmek isterseniz tenkit edin basit bir insanı dost edinmek isterseniz methedin atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Olgun bir insanı dost edinmek isterseniz tenkit edin basit bir insanı dost edinmek isterseniz methedin atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Olgun bir insanı dost edinmek isterseniz tenkit edin basit bir insanı dost edinmek isterseniz methedin atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki O Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki O Harfi ile Başlayan Atasözleri