Ot kökü üstünde biter

Soylu ve asil kişi, verdiği sözünün eri olur ve sözünde durur. Çocuk, annebabasının ve eğiticinin durumuna tutumuna göre yetişir. Çocuk, ailesinin genel durumuna, eğitim gören, eğiticinin tutumuna uygun olarak yetişir.

Çocuk, ailesinin yetiştirme tarzına, öğrenci, eğiticinin tutumuna uygun olarak yetişir. Bir millet, kendi tarihi, kültürü ve manevi değerlerinden güç alarak ilerler. Milli değerlerini hor gören ve onları yok sayan milletlerin ilerlemesi şöyle dursun, soysuzlaşır ve tarih sahnesinden silinir giderler.

Asil ve asil insan vaadinin vaadi olur ve sözünü tutar. Çocuk, ebeveynlerin ve eğiticinin tutumuna göre büyür. Çocuk ailesinin genel durumu, eğitimli, eğiticinin tutumu doğrultusunda büyür.

Çocuk, ailenin yetişme tarzına, öğrenciye, eğiticinin tutumuna göre yetiştirilir. Bir ulus kendi tarihinden, kültüründen ve ruhsal değerlerinden güç alarak ilerler. Ulusal değerlerini hor gören ve görmezden gelen ulusların, ilerlemesine izin vermeden, dejenere olurlar ve tarih sahnesinden kaybolurlar.

  • Ot kökü üstünde biter atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Ot kökü üstünde biter atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Ot kökü üstünde biter atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Ot kökü üstünde biter atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Ot kökü üstünde biter atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Ot kökü üstünde biter atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki O Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki O Harfi ile Başlayan Atasözleri