Oynaşına inanan avrat ersiz kalır

Çok önemli işini bir başkasına yaptırabileceğine inanmış olan kişi, beklediği sonucu hiçbir zaman elde edemez. Sahte dostluklara inanan, kanan kişiler, bir gün sahte dostları tarafından aldatılmaya mahkumdur. Çok önemli işini bir aldatıcıya yaptırabileceğine inanmış olan kişi, beklediği sonucu hiçbirzaman elde edemez.

İnsanlar, sahte dostluklara inanır ve bu düzenbaz kişilere kanar ise bir gün bu kişiler tarafından aldatılmaya mahkumdur. Ayrıca insan önem verdiği işi güvenilir birine yaptırmalı, düzenbaz kişilere fırsat vermemeli. Aksi takdirde bu kişi onu savsaklayabilir ve kişiyi zarara uğratabilir.

Çok önemli işini bir başkasına yapabileceğine inanan bir kişi asla beklenen sonuca ulaşamaz. Sahte arkadaşlıklara inanan ve kanayan insanlar bir gün sahte arkadaşları tarafından aldatılmaya mahkumdur. Önemli çalışmasını bir aldatıcıya götürebileceğine inanan bir kişi asla beklenen sonuca ulaşamaz.

Eğer insanlar sahte arkadaşlıklara inanır ve bu aldatıcı insanlara kanarlarsa, bir gün onlar tarafından aldatılmaya mahkumdurlar. Buna ek olarak, insanlar önem verdikleri işi güvenilir olan birine yapmalı ve insanları kandırmak için fırsat vermemelidir. Aksi takdirde, bu kişi onu görmezden gelebilir ve kişiye zarar verebilir.

  • Oynaşına inanan avrat ersiz kalır atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Oynaşına inanan avrat ersiz kalır atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Oynaşına inanan avrat ersiz kalır atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Oynaşına inanan avrat ersiz kalır atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Oynaşına inanan avrat ersiz kalır atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Oynaşına inanan avrat ersiz kalır atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki O Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki O Harfi ile Başlayan Atasözleri