Oynamasını bilmeyen gelin (kız) yerim dar demiş yerini genişletmişler (bollaştırmışlar) yerim dar demiş

Kendisinden beklenen bir işi beceremeyen kimse mazeret ileri sürer, çeşitli engellerin işini güçleştirdiğini söyler, böylece yeteneksizliğini belli etmemeye çalışır. Ondan beklenen bir işi yapamayan herkes bahaneler, çeşitli engellerin işini zorlaştırdığını söyler, böylece yetersizliğini göstermemeye çalışır.

  • Oynamasını bilmeyen gelin (kız) yerim dar demiş yerini genişletmişler (bollaştırmışlar) yerim dar demiş atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Oynamasını bilmeyen gelin (kız) yerim dar demiş yerini genişletmişler (bollaştırmışlar) yerim dar demiş atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Oynamasını bilmeyen gelin (kız) yerim dar demiş yerini genişletmişler (bollaştırmışlar) yerim dar demiş atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Oynamasını bilmeyen gelin (kız) yerim dar demiş yerini genişletmişler (bollaştırmışlar) yerim dar demiş atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Oynamasını bilmeyen gelin (kız) yerim dar demiş yerini genişletmişler (bollaştırmışlar) yerim dar demiş atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Oynamasını bilmeyen gelin (kız) yerim dar demiş yerini genişletmişler (bollaştırmışlar) yerim dar demiş atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki O Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki O Harfi ile Başlayan Atasözleri