Param seni vereyimde mi düşman olayım vermeyeyimde mi düşman olayım? vermeyeyimde düşman olayım

Borç isteyen kişiye para verilmezse, borç isteyen kişi darılır. Verilse, para ne zaman gelir belli değil, o zaman veren üzülür. İşte bu nedenlerden dolayı bor çalacak kişi güvenilir biri değilse paranızı vermeden, o kişiyle dargın olmak daha iyidir.

Çünkü en azından paranız veya malınız elinizde kalacaktır. Borç isteyen kişiye para verilmediği zaman, o kişi size darılabilir. Borç verdiğiniz zaman da çok uzun bir süre parayı geri alamayabilirsiniz.

Bu yüzden borç alacak kişiye iyice güvenmek gerekir. Eğer kişi güven vermiyorsa, borç vermeyip düşman olmak daha mantıklıdır. Hiç değilse paranız sizde kalmış olur.

Krediyi isteyen kişiye hiç para verilmezse, krediyi isteyen kişi daha da sertleşir. Verilirse, paranın ne zaman geldiği açık değildir, o zaman ihraççı üzülür. Bu nedenlerden dolayı, bir bor çalacak kişi güvenilir bir kişi değilse, paranızı vermeden o kişiye kızmak daha iyidir.

Çünkü en azından paranız veya mülkünüz olacak. Kredi talebinde bulunan kişiye ödeme yapılmadığı zaman, bu kişi sizi üzebilir. Para ödünç verdiğinizde, parayı çok uzun bir süre geri alamayabilirsiniz.

Bu nedenle, borçluya iyice güvenmek gerekir. Kişi güvenmezse, borç vermemek ve düşman olmak daha mantıklıdır. En azından paran var.

  • Param seni vereyimde mi düşman olayım vermeyeyimde mi düşman olayım? vermeyeyimde düşman olayım atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Param seni vereyimde mi düşman olayım vermeyeyimde mi düşman olayım? vermeyeyimde düşman olayım atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Param seni vereyimde mi düşman olayım vermeyeyimde mi düşman olayım? vermeyeyimde düşman olayım atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Param seni vereyimde mi düşman olayım vermeyeyimde mi düşman olayım? vermeyeyimde düşman olayım atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Param seni vereyimde mi düşman olayım vermeyeyimde mi düşman olayım? vermeyeyimde düşman olayım atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Param seni vereyimde mi düşman olayım vermeyeyimde mi düşman olayım? vermeyeyimde düşman olayım atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki P Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki P Harfi ile Başlayan Atasözleri