Rüzgar eken fırtına biçer

Kişi bir kötülük yaparsa, yaptığı kötülüğün çok daha kötüsü ile karşılaşır, büyük felaketlere uğrar, zarar görür. Herkesin zarar görmesine yol açacak işler yapan kimse, çok sert tepkilerle karşılaşır ve sonunda en büyük zarara kendisi uğrar. Hiçbir kötülük, yapanın yanına kar kalmaz.

Etrafında bulunanlara kötülük yapan, zarar veren kimseler sonunda daha büyük bir kötülükle, çok sert tepkilerle karşılaşır. Sonuçtada zarar gören kendisi olur. Etrafında bulunanlara her zaman kötülük yapan kimseler sonunda mutlaka büyük kötülüklerle karşılaşırlar.

Bir sözün, bir eylemin nasıl bir sonuç doğuracağını önceden hesap edilmelidir. Herkesin zarar görmesine yol açacak işler yapan kimse, çok sert tepkilerle kaşılaşır ve sonunda en büyük zarara kendisi uğrar. Etrafındakilere her zaman kötülük yapan kişiler sonunda mutlaka büyük kötülüklerle karşılaşırlar.

Boyundan büyük işlere karışan veya kendi menfaati için başkalarının işini bozan sonunda zararlı çıkar. Bir kişi kötülük yaparsa, kötülüğünden çok daha kötü karşılaşır, büyük felaketler yaşar ve zarar görür. Herkese zarar verecek işi yapan kişi çok sert tepkilerle karşılaşır ve sonunda en büyük hasara maruz kalır.

Yaratıcıya hiçbir kötülük kalmaz. Kötülük yapanlar, etraflarındaki kişilere zarar verenler sonunda daha büyük kötülük ve çok sert tepkilerle karşılaşırlar. Sonuçta hasar gördü.

Etraflarındakilere her zaman kötülük yapanlar sonunda büyük kötülüklerle karşılaşacaklar. Bir kelimenin, bir eylemin nasıl sonuçlanacağı önceden hesaplanmalıdır. Herkese zarar verecek işi yapan kişi çok sert tepkilerle karşı karşıya kalır ve sonunda en büyük hasara maruz kalır.

Etraflarındakilere her zaman kötülük yapan insanlar kesinlikle büyük kötülükle karşılaşırlar. Sonunda boynundan daha büyük işlere karışmak veya başkalarının işini kendi yararına bozmak zararlıdır.

  • Rüzgar eken fırtına biçer atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Rüzgar eken fırtına biçer atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Rüzgar eken fırtına biçer atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Rüzgar eken fırtına biçer atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Rüzgar eken fırtına biçer atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Rüzgar eken fırtına biçer atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki R Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki R Harfi ile Başlayan Atasözleri