Söz biliyorsan söyle inansınlar bilmiyorsan söyleme seni bir adam sansınlar

İnsan, bildiği konu üzerinde konuşmalı, bilmediği konuda ağız açmamalıdır. İnsanın bildiği şeyler hakkında konuşması gayet doğal bir davranıştır. Hatta diğer insanların yararlanması için, kişi bildiği bir şey varsa onlara söylemeli ve onlarla paylaşmalıdır.

Fakat bir kimsenin bilmediği bir şey hakkında yorum yapması saçma olduğundan, o konu hakkında konuşmamalıdır. Kişi bildikleri hakkında konuşmalı ve bilmediği şeyler hakkında ağzını açmamalıdır. Bir kişinin bildikleri hakkında konuşması oldukça doğaldır.

Diğer insanların faydalanabilmesi için bile, bildikleri bir şey olup olmadığını ve onlarla paylaştıklarını söylemek gerekir. Ancak kimsenin bilmediği bir şey hakkında yorum yapmak gülünç olduğu için, bunun hakkında konuşmamalıdır.

  • Söz biliyorsan söyle inansınlar bilmiyorsan söyleme seni bir adam sansınlar atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Söz biliyorsan söyle inansınlar bilmiyorsan söyleme seni bir adam sansınlar atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Söz biliyorsan söyle inansınlar bilmiyorsan söyleme seni bir adam sansınlar atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Söz biliyorsan söyle inansınlar bilmiyorsan söyleme seni bir adam sansınlar atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Söz biliyorsan söyle inansınlar bilmiyorsan söyleme seni bir adam sansınlar atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Söz biliyorsan söyle inansınlar bilmiyorsan söyleme seni bir adam sansınlar atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki S Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki S Harfi ile Başlayan Atasözleri