Söz söylerken işi bırak laf olur sözle biteceği yazıya dökme geç olur

Bir işle uğraşırken başka işi yapmaya çalışmak doğru değildir. Öncelikle önemli olan hangisi ise o iş yapılmalıdır. İşi hakkıyla yapmadığın konusunda şüphe olur.

Zaman geçirmeden ulaştırılması gereken bilgiler ilgili kişiye iletilmelidir. Geciktirmek telafisi mümkün olmayan sonuçlara yol açabilir. Bir iş ile uğraşırken başka bir iş yapmaya çalışmak doğru değildir.

Her şeyden önce, önemli olan her şey yapılmalıdır. İşi düzgün bir şekilde yapmadığınızdan şüphe var. Gecikmeden iletilmesi gereken bilgiler ilgili kişiye iletilmelidir.

Gecikme telafisi mümkün olmayan sonuçlara yol açabilir.

  • Söz söylerken işi bırak laf olur sözle biteceği yazıya dökme geç olur atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Söz söylerken işi bırak laf olur sözle biteceği yazıya dökme geç olur atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Söz söylerken işi bırak laf olur sözle biteceği yazıya dökme geç olur atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Söz söylerken işi bırak laf olur sözle biteceği yazıya dökme geç olur atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Söz söylerken işi bırak laf olur sözle biteceği yazıya dökme geç olur atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Söz söylerken işi bırak laf olur sözle biteceği yazıya dökme geç olur atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki S Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki S Harfi ile Başlayan Atasözleri