Sür git dememişler gör geç demişler

Beğenmediğiniz durumu, sürüp giden bir anlaşmazlık konusu yapmayınız, hoş görüp kabul ediniz. Beğenmediğiniz bir durumu anlaşmazlık konusu yapıp sürdürmeyiniz, tartışıp uzatmayınız. Böyle bir durumu hoş görüp geçiniz.

Karşılaştığınız tartışmalı durumlarda sorunu büyütücü değil, uzlaşmacı, çözüm üretici olun. Beğenmediğiniz durumu, sürüp giden bir anlaşmazlık konusu yapmayınız. Hoş görüp geçininiz.

Bir durumdan hoşnut kalmadığımız zaman veya bir şeyi beğenmediğimiz zaman, bu durumu uzatmak ve anlaşmazlık konusu yapıp kavgaya tutuşmak doğru bir hareket değildir. Bazen bu gibi durumlarda önemli olan tartışma yaratmak değil, yapılanları hoş görmek ve çözüm üretici olmaktır. Sevmediğiniz sorunu yapmayın, bir anlaşmazlığın konusu devam ediyor, hoş geldiniz ve kabul edin.

İtiraz konusu olmayı sevmediğiniz bir durumu sürdürmeyin, tartışmayın veya uzatmayın. Lütfen böyle bir duruma hoş geldiniz. Tartışmalı ve çözüm üretici olun, karşılaştığınız tartışmalı durumlarda problemi büyütmeyin.

Sevmediğiniz durumu yapmayın, bir anlaşmazlık konusu devam ediyor. Hoşgeldiniz ve geçin. Bir durumdan memnun olmadığımızda veya bir şeyden hoşlanmadığımızda, bu durumu uzatmak ve bir anlaşmazlık yapmak ve kavga etmek doğru hareket değildir.

Bazen bu gibi durumlarda önemli olan bir tartışma yaratmak değil, yapılanlara tahammül etmek ve çözüm üreticisi olmaktır.

  • Sür git dememişler gör geç demişler atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Sür git dememişler gör geç demişler atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Sür git dememişler gör geç demişler atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Sür git dememişler gör geç demişler atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Sür git dememişler gör geç demişler atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Sür git dememişler gör geç demişler atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki S Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki S Harfi ile Başlayan Atasözleri