Süt taşınca kepçeye baha olmaz

Kimi değersiz görülen, bir kenara atılmış bulunan araçlar bir zaman gelir gerekli olurlar, bir zararı önlemeye yararlar. İşte o zaman değerleri birden bire artar, kıymet biçilemez olurlar. Yüklendiğimiz bir durumun sonucu kötü olduğunda bunu duruma yardım edenlere maletmemeli, sorunu kendimizde aramalıyız.

Eğer konuya hakim tek kişi biz isek veya sırtlandığımız durumun yöneticiliğini yapıyorsak bu işten biz sorumluyuzdur. Kötü sonuçları bize yardım eden insanlara yüklediğimizde, içinden çıkılamaz durumlara girebiliriz. Erdemli insanlar hatalarını görüp düzelten insanlardır.

Değersiz görülen, bir kenara atılan araçlar zamanla gereklidir, hasarı önlemeye hizmet ederler. Değerleri aniden arttığında, paha biçilmez hale gelirler. Yüklendiğimiz bir durumun sonucu kötü olduğunda, buna yardım edenlere mal olmamalı, sorunu kendimizde aramalıyız.

Konuyu ele alan tek kişi bizsek veya desteklediğimiz durumun yöneticisiysek, bu işten biz sorumluyuz. Bize yardımcı olan kişilere kötü sonuçlar yüklediğimizde, aşılmaz bir duruma girebiliriz. Erdemli insanlar hatalarını gören ve düzelten insanlardır.

  • Süt taşınca kepçeye baha olmaz atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Süt taşınca kepçeye baha olmaz atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Süt taşınca kepçeye baha olmaz atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Süt taşınca kepçeye baha olmaz atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Süt taşınca kepçeye baha olmaz atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Süt taşınca kepçeye baha olmaz atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki S Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki S Harfi ile Başlayan Atasözleri