Sıçan geçer yol olur

Küçük ve basitde olsa, olumsuz yada kötü bir işin yapılmasına izin verilmemelidir. Eğer bir kez izin verilirse, sürekli yapılmaya başlar ve alışkanlık haline gelir. Bu giderek gelenekleşir ve pek çok kimse o zararlı yolu takip eder.

Bir iş için kötü bir yol açılırsa artık herkes o yolu tutar. Yasa dışı veya herhangi bir kötü işin yapılmasına bir seferlikde olsa izin verilmemelidir. Eğer izin verilirse diğer insanlarda bu duruma ayak uydurur ve alışkanlık haline getirirler.

Bu yüzden küçükde olsa kötü bir iş yapılmamalıdır. Yoksa insanlar büyük zararlara uğrayabilirler. Küçük veya basit, olumsuz veya kötü bir işe izin verilmemelidir.

Bir kez izin verilirse, sürekli yapılmaya başlar ve bir alışkanlık haline gelir. Bu giderek daha geleneksel hale geliyor ve birçoğu bu zararlı yolu takip ediyor. Bir iş için kötü bir yol açılırsa, herkes onu takip edecektir.

Yasadışı veya kötü işlere aynı anda izin verilmemelidir. İzin verilirse, diğer insanlar bu duruma ayak uydurur ve bunu bir alışkanlık haline getirir. Bu nedenle, küçük bile olsa kötü bir iş yapılmamalıdır.

Aksi takdirde, insanlar büyük zarar görebilir.

  • Sıçan geçer yol olur atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Sıçan geçer yol olur atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Sıçan geçer yol olur atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Sıçan geçer yol olur atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Sıçan geçer yol olur atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Sıçan geçer yol olur atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki S Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki S Harfi ile Başlayan Atasözleri