Sağır bir kocayla kör bir kadın mutlu bir çifttir

Evli çiftlerden erkek, eşinin söylediği her şeyi önemsemez, kadında eşinin bazı kusurlarını görmezse o çiftler mutlu olur. Bir toplumda insanlar birbirlerinin değişmeyecek yönlerini değiştirmeye çalışmamalı, onları bu huyları ve özellikleri ile kabullenmelidir. Karşılıklı anlayış içinde yaşayan insanlar mutlu olurlar.

Hayatını paylaşmaya adamış evli veya eş insanlar birbirlerinin değişmeyecek yönlerini alttan almalıdır. Bir problem yada husumet olduğunda diğer üzerine gitmemeli, aynı şekilde karşımızdaki onur ve gururumuzu sarsmayacak bir problem oluşturduğunda bizde onun üzerine gitmemeliyiz. Dayanışma ve karşılıklı anlayış içinde yaşayan insanlar mutlu olurlar.

Evli adam karısının söylediği her şeyi umursamıyorsa, karısının bazı kusurlarını görmezse mutlu olacaktır. Bir toplumda insanlar birbirlerinin değişmeyen yönlerini değiştirmeye çalışmamalı ve onları bu özellik ve özelliklerle kabul etmeye çalışmamalıdır. Karşılıklı anlayış içinde yaşayan insanlar mutludur.

Yaşamlarını paylaşmaya adanmış evli veya eşli insanlar birbirlerinin yönlerini aşağıdan almalıdır. Bir sorun veya düşmanlık olduğunda, diğerini geçmemeli, gururumuzu ve gururumuzu sarsmayan bir sorun yarattığında da onun üzerinden geçmemeliyiz. Dayanışma ve karşılıklı anlayış içinde yaşayan insanlar mutlu olurlar.

  • Sağır bir kocayla kör bir kadın mutlu bir çifttir atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Sağır bir kocayla kör bir kadın mutlu bir çifttir atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Sağır bir kocayla kör bir kadın mutlu bir çifttir atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Sağır bir kocayla kör bir kadın mutlu bir çifttir atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Sağır bir kocayla kör bir kadın mutlu bir çifttir atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Sağır bir kocayla kör bir kadın mutlu bir çifttir atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki S Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki S Harfi ile Başlayan Atasözleri