Sakınılan göze çöp batar

Üzerine çok düşülen şeyler daha çok kazaya ve zarara uğrar. Olabileceği düşünülen kötü durumlara karşı önlem almak gereklidir, ancak orta bir yol izlemeli, aşırılığa düşülmemelidir. Üzerine çok düşülen şeyler genellikle kazaya veya zarara uğrar.

Özen gösterilen şeyede nereden geldiği belli olmayan bir zarar gelir. Esirgediğimiz, üzerine titrediğimiz şeye her halde bir zarar gelir. Üzerine çok düşülen şeyler daha çok kazaya ve zarar uğrar.

Olabileceği düşünülen kötü durumlara karşı tedbir almak gerekir, ancak bunu yaparken aşırıya kaçmamalı, orta bir yol izlenmelidir. Sevilen bir şeyin yada kişinin başına kötü bir şey geleceğini düşünerek tedirgin olmak, o şeye zarar gelmesini engellemez. Tedbir almak gereklidir.

Çok düşmüş olan şeyler daha fazla kaza ve hasardır. Mümkün olduğu düşünülen kötü durumlara karşı önlem almak gerekir, ancak orta yolu izlemeli ve aşırı olmamalıdırlar. Çok fazla düşen şeyler bir kaza veya hasara uğrar.

İlgilenilen şeye tespit edilmemiş bir hasar var. Her durumda, yedeklediğimiz ve titrediğimiz şeylere zarar var. Düşen şeyler çoğunlukla kaza ve zarardır.

Gerçekleştiği düşünülen kötü durumlara karşı önlem almak gerekir, ancak bunu yaparken, aşırıya kaçmamalı, orta yol izlenmelidir. Sevilen bir şeyin ya da kötü bir şeyin kişinin başına geleceğini düşünerek tedirgin olmak o şeye zarar vermez. Harekete geçmek gerekiyor.

  • Sakınılan göze çöp batar atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Sakınılan göze çöp batar atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Sakınılan göze çöp batar atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Sakınılan göze çöp batar atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Sakınılan göze çöp batar atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Sakınılan göze çöp batar atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki S Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki S Harfi ile Başlayan Atasözleri