Sarı altının olacağına sarı samanın olsun

Altın ve para yemek açlığı gidermez. İnsanın ve hayvanın açlığını gideren tek şey besindir. Bu nedenle besin paradan daha önemlidir, zaten para besin elde etmek için bir araçtır.

Doğada insandan bağımsız yaşayan canlılar için para tamamen gereksizdir. Para yenmez, içilmez. Oysa besin olmasa yaşanmaz.

Bu nedenle insan içinde, hayvan içinde besin paradan daha değerlidir. Hele insana bağlı olmayan hayvanlar için para büsbütüngereksizdiz. Altın ve para yiyerek karın doymaz ve para gelip geçici bir şeydir.

İnsanların ve hayvanların açlığını gideren tek şey besindir. Para da besini elde edebilmek için sadece bir araçtır. Bir çiftçinin sadece samanı bile olsa o kişiye ömrü boyunca bir gelir sağlar.

Ancak sadece parası olan ve çalışmayan insanın bir kazancı olmaz, elindeki çabuk biter. Altın ve para yemek açlığı ortadan kaldırmaz. İnsan ve hayvanın açlığını hafifleten tek şey yiyecek.

Bu nedenle, gıda paradan daha önemlidir, para zaten besinleri elde etmek için bir araçtır. Doğadaki insanlardan bağımsız olarak yaşayan canlılar için para tamamen gereksizdir. Para yenmez veya içilmez.

Bununla birlikte, yiyecek olmadan mümkün değildir. Bu nedenle, insanlarda gıda hayvanlardaki paradan daha değerlidir. Özellikle insanlara bağlı olmayan hayvanlar için tamamen gereksiziz.

Altın ve para yiyerek, mide doymaz ve para geçicidir. İnsanların ve hayvanların açlığını tatmin edebilecek tek şey yiyecek. Para sadece yiyecek almak için bir araçtır.

Bir çiftçinin sadece samanı olsa bile, ömür boyu gelir elde edecektir. Ancak, sadece parası olan ve çalışmayan insanların karı olmayacak, çabucak bitecekler.

  • Sarı altının olacağına sarı samanın olsun atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Sarı altının olacağına sarı samanın olsun atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Sarı altının olacağına sarı samanın olsun atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Sarı altının olacağına sarı samanın olsun atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Sarı altının olacağına sarı samanın olsun atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Sarı altının olacağına sarı samanın olsun atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki S Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki S Harfi ile Başlayan Atasözleri