Satılık ziftin olsun selanik ten kel gelir

İşe yaramaz sandığın bir malı satılığa çıkarırsan akla gelmeyen yerlerden onu arayanlar gelir. Bir şeye ihtiyacın olmayabilir veya bir şey senin için çok faydasız ve gereksiz olabilir. Sen böyle düşünürken, o şeyi satılığa çıkardığında, aklına gelmedik yerlerden malın alıcısı, talipleri çıkar.

İşe yaramaz sandığın bir malı satılığa çıkarırsan görürsün ki hatıra gelmeyen yerlerden onu arayıp soranlar vardır. Kişinin elinde olan bir şeye ihtiyacı olmayabilir veya o şey o kişiye çok faydasız ve gereksiz gözükebilir. Fakat her malın bir alıcısı olduğundan dolayı, sen satılığa ne çıkarırsan çıkar akla gelmedik yerlerden bile o mala alıcı çıkar.

Eğer işe yaramaz olduğunu düşündüğünüz bir ürünü satarsanız, akla gelenler bunu düşünmeyenlere gelir. Hiçbir şeye ihtiyacınız olmayabilir veya sizin için bir şey çok işe yaramaz ve işe yaramaz olabilir. Böyle düşündüğünüzde, o şeyi satışa sunduğunuzda, malların alıcısı, talipler, aklınıza gelmeyen yerlerden çıkar.

Satılık işe yaramaz olduğunu düşündüğünüz bir ürünü çıkarırsanız, onu hatırlamayan yerlerden arayan insanlar olduğunu göreceksiniz. Kişinin elinde bir şeye ihtiyacı olmayabilir veya işe yaramaz ve işe yaramaz görünebilir. Ancak her ürünün bir alıcısı olduğundan, ne satışa çıkarsanız yapın, o yerden, unutulmaz yerlerden bile alıcılara gelir.

  • Satılık ziftin olsun selanik ten kel gelir atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Satılık ziftin olsun selanik ten kel gelir atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Satılık ziftin olsun selanik ten kel gelir atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Satılık ziftin olsun selanik ten kel gelir atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Satılık ziftin olsun selanik ten kel gelir atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Satılık ziftin olsun selanik ten kel gelir atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki S Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki S Harfi ile Başlayan Atasözleri