Sebepsiz kuş bile uçmaz

Dünyada her şeyin olmasına veya bir halde bulunmasına yol açan bir sebep vardır. Bu sebepleride yaratan yüce Allah tır. Sebeplerin sırrınıda gerçek anlamda yalnız o bilir.

Bir yardımcı, bir yol gösterici olmadan işler başarıya ulaşmaz. Kılavuz ve yardımcı olmadan hiçbir iş başarılamaz. Kılavuz ve yardımcı almadan hiçbir iş başarılamaz.

Yardımcı ve klavuz olmadan hiçbir iş başarılamaz. Her şeyde vesileye, aracıya, bir yol gösterene ihtiyaç duyulur. Her olay bir nedenin ürünüdür, nedensiz olay olmaz.

Bunun gibi, işlerimizi bize yol gösteren biri olmadan yapamayız. Bir olayın gerçekleştirilmesi için bir neden olmalıdır, bir işin başarılması için de bize yol gösterecek birisi bulunmalıdır. Her şeyin dünyada gerçekleşmesinin veya bir devlette mevcut olmasının bir nedeni vardır.

Bu nedenleri yaratan Yüce Allah'tır. Sebeplerin sırrını sadece o biliyor. Bir asistan, bir rehber olmadan işler başarılı olmaz.

Rehberlik ve yardım olmadan hiçbir iş yapılamaz. Rehberlik ve yardım olmadan hiçbir iş yapılamaz. Yardım ve rehberlik olmadan hiçbir iş yapılamaz.

Her şeyin bir vesile, bir aracı, bir rehber olması gerekir. Her olay bir nedenin ürünüdür, nedenin yok. Bu nedenle, bize rehberlik eden biri olmadan işimizi yapamayız.

Bir olayın gerçekleşmesi için bir neden olmalı ve bir görevi yerine getirebilmemiz için bize rehberlik edecek biri olmalıdır.

  • Sebepsiz kuş bile uçmaz atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Sebepsiz kuş bile uçmaz atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Sebepsiz kuş bile uçmaz atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Sebepsiz kuş bile uçmaz atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Sebepsiz kuş bile uçmaz atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Sebepsiz kuş bile uçmaz atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki S Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki S Harfi ile Başlayan Atasözleri