Sen sen ben ben

Kimse kimsenin egemenliği altına girmek istemez. Kişi, kendisini egemenliği altına almak isteyen kimseye karşı şunu hisseder, senin kendini bağımsız gördüğün gibi bende kendimi öylece bağımsız görüyorum. Bana karışmaya hakkın yok.

Hiç kimse kendisini başkasının buyruğu altında görmek istemez. Kendisine hükmetmekisteyen kimseye karşı duygusu şudur, sen kendini nasıl yüksek ve bağımsız görüyorsan ben dekendimi öylece yüksek ve bağımsız görüyorum. Bana karışamazsın.

Her kişi kendinden sorumludur. Kimse kimseye karışamaz ve kimse kimsenin egemenliği altına girmek zorunda değildir. İnsanlar, kendilerini nasıl bağımsız görüyorsa aynı şekilde diğer kişileri de öyle görmelidir.

Bu yüzden başkalarının işine karışmamalı ve emir vermemeliyiz. Kimse kimsenin hükmetmesini istemez. Kişi, ona hükmetmek isteyen herkese karşı, kendimi gördüğün kadar bağımsız görüyorum.

Bana müdahale etme hakkın yok. Kimse kendini başkasının emri altında görmek istemez. Kendine hükmetmek isteyen herkes için bu duygu, tıpkı kendinizi yüksek ve bağımsız olarak gördüğünüz gibi, takımımı çok yüksek ve bağımsız görüyorum.

Bana müdahale edemezsin. Her insan kendisinden sorumludur. Kimse kimseye müdahale edemez ve kimsenin kimseye hükmetmesi gerekmez.

İnsanların kendilerini bağımsız olarak gördükleri gibi, başkalarını da görmeleri gerekir. Bu yüzden başkalarına müdahale etmemeli ve emir vermemeliyiz.

  • Sen sen ben ben atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Sen sen ben ben atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Sen sen ben ben atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Sen sen ben ben atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Sen sen ben ben atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Sen sen ben ben atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki S Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki S Harfi ile Başlayan Atasözleri