Sev seni seveni hak ile yeksan ise sevme seni sevmeyeni mısır a sultan ise

Toplumdaki yeri ne düzeyde olursa olsun, sevgi gördüğün kişiye sende sevgiyle karşılık ver birisi sana içinde sevgi taşımıyorsa o kişi kim olursa olsun ondan uzak dur. Bir toplumda kişilerin makamlarına, mevkilerine göre sevgi, saygı gösterilmez. Kişinin toplumdaki yeri sevgi için ölçü değildir.

En yüksek makamlarda bile olsa, bizi sevmeyen kişiyi sevmemiz mümkün değildir. Ancak sıradan biride bizi seviyor ise, karşılık olarak ona sevgi duyarız. Makamından dolayı gösterilen sevgi yalakalık, çıkarcılık ve riyakarlıktan başka bir şey değildir.

Hak ile yeksan, yerle bir. Toplumdaki yeri ne denli değersiz olursa olsun, seni seveni sev. Toplumdaki yeri ne denli yüksek olursa olsun, seni sevmeyeni sevme.

İnsan, karşısındaki kişiye toplumdaki yerine göre sevgi beslemez. Kişinin toplumdaki yeri sevgi için ölçü olamaz. Toplumdaki yerinizin seviyesine bakılmaksızın, sevdiğiniz kişiye sevgi ile yanıt verin ve birisi size sevgi taşımazsa, kim olduklarından uzak durun.

Bir toplumda, insanların konumlarına ve konumlarına göre, sevgi ve saygı gösterilmez. Kişinin toplumdaki yeri sevgi için bir ölçü değildir. Bizi sevmeyen birini, en üst konumlarda bile sevmemiz imkansız.

Fakat sıradan bir insan bizi seviyorsa, karşılığında onu seveceğiz. Ofisi nedeniyle gösterilen aşk, huysuzluk, ilgi ve ikiyüzlülükten başka bir şey değildir. Dürüstler tarafından yok edilir.

Toplumdaki yeri ne kadar değerli olursa olsun, seni seven seni seviyorum. Toplumdaki yeri ne kadar yüksek olursa olsun, sizi sevmeyenleri sevmeyin. İnsan, toplumdaki yerine göre önündeki kişiyi sevmez.

Bir insanın toplumdaki yeri sevgi için bir ölçü olamaz.

  • Sev seni seveni hak ile yeksan ise sevme seni sevmeyeni mısır a sultan ise atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Sev seni seveni hak ile yeksan ise sevme seni sevmeyeni mısır a sultan ise atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Sev seni seveni hak ile yeksan ise sevme seni sevmeyeni mısır a sultan ise atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Sev seni seveni hak ile yeksan ise sevme seni sevmeyeni mısır a sultan ise atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Sev seni seveni hak ile yeksan ise sevme seni sevmeyeni mısır a sultan ise atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Sev seni seveni hak ile yeksan ise sevme seni sevmeyeni mısır a sultan ise atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki S Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki S Harfi ile Başlayan Atasözleri