Sevip dostuna boşanıp kocana varma

Bir kadın, ahlaksızlık edip seviştiği bir erkekle evlenmemelidir. Çünkü bu erkek kendisi gibi başkasıylada sevişti, yada sevişir diye kadına karşı içinde sürekli bir kuşku duyar ve geçimsizlik başlar. Kadın, boşandığı erkekle yeniden evlenmemelidir.

Çünkü boşanma sebebi olan problemler zamanla yeniden ortaya çıkabilir. Bir kadın, töre dışı sevdiği kimseye varmamalıdır. Çünkü bu adam, kendisi gibi başkasıylada sevişti, yada sevişir diye kadına karşı içinde sürekli bir kuşku duyar.

Buda evlenenler için geçimsizlik kaynağı olur. Kadın, boşandığı kimse ile yeniden evlenmemelidir. Çünkü boşanmanın nedeni olan eski anlaşmazlıklar yeniden baş gösterir.

Bir kadın ahlaksız ve seviştiği bir erkekle evlenmemelidir. Çünkü bu adam kendisi gibi biriyle sevişiyor ya da kadın hakkında sürekli bir şüphe duyuyor ve uyumsuzluk başlıyor. Kadın boşandığı adamı yeniden evlendirmemelidir.

Çünkü boşanmaya neden olan sorunlar zamanla yeniden ortaya çıkabilir. Bir kadın şeref dışında sevdiği kimseye ulaşmamalıdır. Çünkü bu adam kendisi gibi biriyle sevişiyor ya da sevişmek için kadın hakkında sürekli bir şüphesi var.

Bu evlenenler için bir uyumsuzluk kaynağıdır. Kadın boşanmayı yeniden evlendirmemelidir. Çünkü boşanmanın sebebi olan eski anlaşmazlıklar yeniden ortaya çıkacak.

  • Sevip dostuna boşanıp kocana varma atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Sevip dostuna boşanıp kocana varma atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Sevip dostuna boşanıp kocana varma atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Sevip dostuna boşanıp kocana varma atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Sevip dostuna boşanıp kocana varma atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Sevip dostuna boşanıp kocana varma atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki S Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki S Harfi ile Başlayan Atasözleri