Sinek küçüktür ama mide bulandırır

Önemsiz, küçük gibi görünsede, kötü ve olumsuz bir şey insan üzerinde iyi bir etki bırakmaz. Önemsiz, küçük gibi görünen bir şey kötü ve olumsuz bir izlenim yaratır. Ne kadar küçük olursa olsun yada ne kadar zararsız görünürse görünsün, pis şeylerle bir arada bulunan bir yiyeceği insanın midesi kaldırmaz.

Sevimsiz bir iş, davranış, kuşkulu bir durum ne denli önemsiz, ne denli zararsız olsada insanın mahcup duruma düşmesine yol açar. Kirli şeylerle bir arada bulunan nesneyine kadar ufak olursa olsun ve ne kadar zararsızgörünürse görünsüniçimiz almaz. Kirli, sevimsiz şeylerle bir arada bulunan nesneyi ne kadar ufak olursa olsun içimiz almaz.

Zararsız olan sevimsiz küçük bir şey, koskoca bir güzelliğin kıymetini düşürür. Dostlarımızda gözlemlediğimiz küçük ama sevimsiz bazı hareketler, onlara karşı duygularımızın değişmesine neden olur. Bazı küçük olaylar insanı çileden çıkarmak için kafidir.

Önemsiz, küçük görünse bile, kötü ve olumsuz bir şeyin kişi üzerinde iyi bir etkisi yoktur. Önemsiz, küçük görünen bir şey kötü ve olumsuz bir izlenim yaratır. Ne kadar küçük veya ne kadar zararsız görünse de, kirli şeylere sahip bir yiyecek bir kişinin midesini kaldırmaz.

Sevimsiz bir iş, davranış, şüpheli bir durum, ne kadar önemsiz ve zararsız olursa olsun insanların utanmasına neden olur. Kirli şeylerle bir arada bulunan nesnesine ne kadar küçük ve zararsız göründüğü önemli değil, bizi almaz. Nesne ne kadar küçük olursa olsun, kirli, sevimsiz şeylerle bir arada.

Zararsız olan sevimsiz küçük bir şey büyük bir güzelliği baltalıyor. Arkadaşlarımızda gözlemlediğimiz bazı küçük ama sevimsiz hareketler duygularımızın değişmesine neden olur. Bazı küçük olaylar insanı çileden çıkarmak için yeterlidir.

  • Sinek küçüktür ama mide bulandırır atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Sinek küçüktür ama mide bulandırır atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Sinek küçüktür ama mide bulandırır atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Sinek küçüktür ama mide bulandırır atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Sinek küçüktür ama mide bulandırır atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Sinek küçüktür ama mide bulandırır atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki S Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki S Harfi ile Başlayan Atasözleri