Siyah inekten beyaz süt sağılır

İnsanları görünüşe göre değerlendirmek doğru değildir. Görünüşte işe yaramaz, beğenilmez gibi görünen öyle değerli kişiler vardır ki özlerindeki güzelliğe değer biçilemez. İnsanların değeri bilgi, beceri, huy, ahlak, saygı, sevgi, davranış vb.

Özelliklerine bakılarak anlaşılır. Görünüşe değil özdeki cevhere bakılmalıdır. Görünüşü beğenilecek gibi olmayan öyle kişiler vardır ki değerlerine paha biçilemez.

Bir insan hangi din, dil, vicdan, ırktan olursa olsun insanların farklılıklarına saygı gösterilmelidir. Çünkü önemli olan insanlıktır. Dış görünüşe aldanarak insanları değerlendirmek doğru değildir.

Çünkü işe yaramaz, beğenilmez görünen öyle işe yarar ve değerli insanlar vardır ki daha sonradan kötü düşündüğümüz için pişman oluruz. İnsanların değerleri ancak, bilgi, beceri ve davranışlarına bakılarak anlaşılır. İnsanları görünüşte değerlendirmek doğru değil.

Görünüşe göre işe yaramaz, hoş olmayan, özlerindeki güzelliğe değer verilemeyecek kadar değerli insanlar var. İnsanların değeri bilgi, beceri, mizaç, ahlak, saygı, sevgi, davranış vb. Dir.

Özelliklerine bakarak anlaşılır. Görünüşe değil, maddedeki maddeye bakın. Görünüşü çok değerli olmayan insanlar var.

Din, dil, vicdan ve ırk ne olursa olsun, bir kişinin farklılıklarına saygı gösterilmelidir. Çünkü önemli olan insanlık. Görünüşe göre kandırılarak insanları değerlendirmek doğru değildir.

Çünkü işe yaramaz, hoş olmayan, daha sonra kötü düşündüğümüz için pişman olduğumuz faydalı ve değerli insanlar var. İnsanların değerleri ancak bilgi, beceri ve davranışlarına bakarak anlaşılabilir.

  • Siyah inekten beyaz süt sağılır atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Siyah inekten beyaz süt sağılır atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Siyah inekten beyaz süt sağılır atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Siyah inekten beyaz süt sağılır atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Siyah inekten beyaz süt sağılır atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Siyah inekten beyaz süt sağılır atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki S Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki S Harfi ile Başlayan Atasözleri