Soğuk kırk kat keçe ben ondan geçe bir kat deri ben ondan geri demiş

Deri özellik olarak suyu geçirmez ve insanı sıcak tutar. Ancak keçe kaç kat olursa olsun suyu emdiği için, kişiyi yağmurun ıslatmasından ve soğuğundan kolay kolay koruyamaz. Benzer şekilde hayatımızda ne kadar doğru önlemleri alırsak zarara uğrama riskimiz o derece azalır.

Bir kat deri giysi, kat kat yün giysiden daha çok sıcak tutar. Deri, su geçirmezdir ve insanı soğuktan korur. Fakat keçe yün olduğu için kat katda giyilse hem su çeker hem de soğuk tutar.

Bunun gibi veya önlem alınması gereken başka durumlarda zarara uğramamak için tedbiri elden bırakmamak gerekir. Deri su geçirmezdir ve kişiyi sıcak tutar. Bununla birlikte, keçe kaç kat olursa olsun suyu emdiğinden, kişiyi yağmurun ıslaklığından ve soğuktan kolayca koruyamaz.

Benzer şekilde, hayatımızda ne kadar doğru önlemler alırsak, hasar riskimiz o kadar az olur. Bir deri giyim tabakası, onu bir yün giyim tabakasından daha sıcak tutar. Deri su geçirmezdir ve kişiyi soğuktan korur.

Bununla birlikte, keçe yünü olduğundan, zemine giyilirse, hem su çeker hem de soğuk tutar. Bu gibi durumlarda veya işlem yapılması gereken diğer durumlarda, zarar görmemesi için önlem bırakılmamalıdır.

  • Soğuk kırk kat keçe ben ondan geçe bir kat deri ben ondan geri demiş atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Soğuk kırk kat keçe ben ondan geçe bir kat deri ben ondan geri demiş atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Soğuk kırk kat keçe ben ondan geçe bir kat deri ben ondan geri demiş atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Soğuk kırk kat keçe ben ondan geçe bir kat deri ben ondan geri demiş atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Soğuk kırk kat keçe ben ondan geçe bir kat deri ben ondan geri demiş atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Soğuk kırk kat keçe ben ondan geçe bir kat deri ben ondan geri demiş atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki S Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki S Harfi ile Başlayan Atasözleri