Sona kalan dona kalır

Bir işin yapılmasında geç kalan, zamanını kullanamayan kimse istediği şeyi elde edemez. Bir işte geç kalan istediği şeyi elde edemez. Yapılacak her işin uygun bir zamanı mutlaka vardır.

Vaktinde ele alınmayan işler başarıyla sonuçlanmaz. Bir işin yapılmasında geç kalan, zamanını kullanamayan kimse istediği şeyi elde edemez, zarar eder. Yapılacak bir işi hemen yapmayıp geciktiren kişi zarar eder.

Örneğin bir şeyden birçok kimse yararlanacaksa daha önce davrananlar seçer, seçer alırlar, geriye döküntüleri kalır. Belkide hiç kalmaz. Yapılacak bir işi hemen yapmayıp geciktiren kimse zarar eder.

Örneğin bir şeyde birçok kimsenin çıkarı varsa ve herkes ondan yararlanmak istiyorsa daha önce davrananlar istediklerini seçer, alırlar. Geriye sadece döküntüleri kalır yada hiç kalmaz. Her işi vaktinde yapmalıdır.

İşe geç kalan ve zamanını kullanamayan herkes istediklerini alamaz. Bir işte geç istediği şeyi alamaz. Her şeyin yapılması için her zaman uygun bir zaman vardır.

Zamanında işlenmeyen işler başarılı olmaz. İşe geç kalan, zamanını kullanamayan herkes istediklerini alamaz ve incitemez. Hemen bir iş yapmayan ve geciktiren kişi incinir.

Örneğin, birçok insan bir şeyden faydalanacaksa, daha önce hareket etmiş olanlar seçerler, seçerler, kızarıklıklarını alırlar. Belki de asla kalmayacak. Derhal iş yapmayan ve geciktiren herhangi bir kişi zarar görecektir.

Örneğin, bir şeyin birçok ilgisi varsa ve herkes bundan yararlanmak istiyorsa, daha önce hareket edenler istediklerini seçerler. Sadece döküntü var ya da hiç yok. Her şeyi zamanında yapmalı.

  • Sona kalan dona kalır atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Sona kalan dona kalır atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Sona kalan dona kalır atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Sona kalan dona kalır atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Sona kalan dona kalır atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Sona kalan dona kalır atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki S Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki S Harfi ile Başlayan Atasözleri