Soran yanılmamış

İnsanoğlu her şeyi bilemez. Pek çok bilgiye sahip olan kimsenin bile bilmediği pek çok şey vardır. Bu sebeple bir işe girişmeden önce, yanılgıya düşmemek ve yanlışa sapmamak için o iş konusunda birilerine soru sormak, onlardan bilgi almak son derece gereklidir.

İnsan bir iş yaparken bilmediği birçok şeyle karşılaşır. Bildiğini sandığı işlerdede yanılabilir. Bu bakımdan insan, bilmediği şeyi yada bildiğini sandığı şeyi yapmamalıdır.

Bilenlere danışmalı, onların düşüncelerini almalı, ondan sonra o işi yapmalıdır. Böylece hem yanılmaz hemde boşu boşuna yorulmaz. İnsan bir işi yaparken karşısına bilmediği birçok şey çıkar.

Bunları doğru, yanlış demedenyapmamalı, bilenlere sorup öğrendikten sonra yapmalıdır. Biliyorum sandığı işlerde deyanılabilir. Onlar içinde bilenlerin düşüncesini alırsa yanılmayı önlemiş ve boş yere yorulmamışolur.

İnsanlık her şeyi bilemez. Kimsenin bilmediği birçok şey var, hatta çok fazla bilgi var. Bu nedenle, bir işe başlamadan önce, birisine iş hakkında soru sormak ve yanılmamak ve yanılmamak için onlardan bilgi almak son derece gereklidir.

Bir iş yaparken, bilmediği birçok şeyle karşılaşır. Bildiğini düşündüğü eserlerde yanılıyor olabilir. Bu bakımdan, kişi bilmediği şeyi yapmamalı ya da bildiğini düşündüğü şeyi yapmamalıdır.

Bilenler danışmalı, düşüncelerini almalı ve sonra bu işi yapmalıdır. Böylece boşuna hem yanılmaz hem de yorgun olur. Bir iş yaparken, bilmediği birçok şey karşımıza çıkıyor.

Doğru ve yanlış demeden bunu yapmamalı, bilgili olanı sorduktan ve öğrendikten sonra yapmalılar. Düşündüğü çalışmalara direnebileceğini biliyorum. Onları bilenlerin düşüncelerini alırlarsa, hatayı önlerler ve boşuna yorulmazlar.

  • Soran yanılmamış atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Soran yanılmamış atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Soran yanılmamış atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Soran yanılmamış atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Soran yanılmamış atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Soran yanılmamış atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki S Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki S Harfi ile Başlayan Atasözleri