Su bulanmayınca durulmaz

Kimi iş, konu, olay yada durumlar pek çok tartışma, çekişme ve mücadeleden sonra aydınlığa kavuşur. Hemen herkes niyetini açığa vurur, fikrini söyler, söylenmedik bir şey kalmaz, sonunda mesele çözülür ve iş yoluna girer. Bir konu, türlü çekişmelerden sonra aydınlığa kavuşur, yoluna girer.

İnsanlar arasındaki ilişkiler yada bir durum, çeşitli çekişmelerden, tartışmalardan sonra açıklığa kavuşur. Konunun eksik ve yanlış yönleri üzerinde durularak, sonunda ortak bir çözüm yolu bulunur. Ondan sonra her şey yoluna girer.

İnsanların bir konuda biraz farklı düşünmesi doğal ve olumlu bir şeydir. Bunda yadırganacak bir şey yoktur. Bir konu, türlü tartışma ve çekişmelerden sonra aydınlığa kavuşur, yoluna girer.

Bir sorun, türlü tartışmalardan sonra iyice aydınlatılarak çözüme kavuşturulabilir. Sorun ortaya atılınca herkes bir fikir ileri sürer. Bazı tartışmalar, çatışmalar ve mücadelelerden sonra bazı işler, sorunlar, olaylar veya durumlar ortaya çıkar.

Neredeyse herkes niyetlerini açıklar, fikrini söyler, belirtilmemiş hiçbir şey kalmaz, sonunda sorun çözülür ve iş yoluna girer. Bir konu her türlü çatışmadan sonra aydınlanır, yoluna girer. İnsanlar veya bir durum arasındaki ilişkiler çeşitli çatışma ve tartışmalardan sonra netleşir.

Sonunda, konunun eksik ve yanlış yönlerine vurgu yaparak ortak bir çözüm bulunur. Bundan sonra, her şey iyi olacak. İnsanların bir şey hakkında biraz farklı düşünmesi doğal ve olumludur.

Bu konuda aldanacak hiçbir şey yok. Bir konu her türlü tartışma ve çatışmanın ardından aydınlanır ve yoluna girer. Bir sorun çeşitli tartışmalardan sonra iyice açıklığa kavuşturularak çözülebilir.

Sorun ortaya çıktığında, herkes bir fikir önerir.

  • Su bulanmayınca durulmaz atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Su bulanmayınca durulmaz atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Su bulanmayınca durulmaz atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Su bulanmayınca durulmaz atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Su bulanmayınca durulmaz atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Su bulanmayınca durulmaz atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki S Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki S Harfi ile Başlayan Atasözleri