Türkün aklı sonradan gelir

Yaratılışı gereği saf, samimi, dürüst ve merttir türk insanı. Art düşüncelerden uzak kaldığı gibi, içten pazarlıklıda değildir. Bunun için olsa gerek, giriştiği bir işte pek hesapkitap yapmaz, çıkarını hemen öyle aklına getirmez.

Öte yandan bir olay karşısında ne yapmak gerektiğinide hemen düşünemez. Dolayısıyla kendisi için hazırlanan kimi tuzaklara düşmekten kurtulamaz. Bir süre sonra aklı başına gelir, işin iç yüzünü anlar, doğru yolu bulur ama iş iştende geçmiş olur.

Türk, bir olay karşısında ne yapmak gerektiğini hemen düşünemez. Aradan zaman geçinc edoğru, sağlam bir davranış yolu bulur ve biraz geçde olsa onu uygular. Ama kimi zaman iş işten geçmiş olur.

İnsanımız şöyle düşünür, türk, bir hadise karşısında ne yapmak gerektiğini önceden kestiremez ve düşünemez. Aradan bir süre geçince doğru olan yol ve yöntemi bulur ve gecikmeli olarak bunu uygular. Fakat bazen iş işten geçmiş olur.

Türk halkı yarattıkları için saf, samimi, dürüst ve mutludur. Sanatsal düşüncelerden uzak kaldığı için iç pazarlık yapmaz. Bu nedenle denediği bir işte kitap yapmıyor, hemen çıkarlarını düşünmüyor.

Öte yandan, bir olaya karşı ne yapacağını hemen düşünemez. Bu nedenle, kendisi için hazırlanan bazı tuzaklara düşmekten kaçamaz. Bir süre sonra aklına gelir, işin içini anlar, doğru yolu bulur, ancak iş geçer.

Türkçe bir olay anında ne yapılacağını hemen düşünemez. Zaman sonra, doğru ve sağlam bir davranış yolu bulur ve biraz sonra da olsa uygular. Ancak bazen iş çıkarılır.

Halkımız, Türk'ün bir olay karşısında ne yapacağını tahmin edemeyeceğini ve düşünemeyeceğini düşünüyor. Bir süre sonra doğru yolu ve yöntemi bulur ve gecikmeden uygular. Ama bazen iş gitti.

  • Türkün aklı sonradan gelir atasözünün kısa açıklaması ve uzun anlamı nedir?
  • Türkün aklı sonradan gelir atasözünün söyleyeni ve tarihi hikayesi nedir?
  • Türkün aklı sonradan gelir atasözününde verilmek istenen öğüt mesajı nedir?
  • Türkün aklı sonradan gelir atasözü nasıl ortaya çıkmıştır ve konusu nedir?
  • Türkün aklı sonradan gelir atasözünün cümlede kullanımı ve kompozisyon yazısı
  • Türkün aklı sonradan gelir atasözünün eş ve yakın anlamlısı ve benzer atasözleri
  1. Sonraki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  2. Önceki İlgili Atasözleri ve Anlamları

  3. Sonraki T Harfi ile Başlayan Atasözleri

  4. Önceki T Harfi ile Başlayan Atasözleri